membran mutfak dolapları

Membran Mutfak Dolapları

Membran Mutfak Dolapları günümüzde en çok tercih edilen mutfak dolabı modellerindendir. Hatta mutfak sektörünün lokomotifidir diyebiliriz. Bunun nedeni renk ve kaplama kartelasıdır. Mutlak bir dostunuzun, komşunuzun evinde oldukça şık ve daha önce karşılaşmadığınız tasarımda ahşap kaplamaları olan veya karmaşık desenli, iç bükey tornalı desenli mutfaklar görmüşsünüzdür. O halde mutlaka membran mutfak dolabı ile karşılaştınız demektir. Membran kapaklar öyle özelliklere sahip ki, modasının geçmesi asla mümkün olamaz. Çünkü neredeyse bütün mutfak dolabı türlerinin özelliklerini kendinde toplar. Kaplaması köşelere dek devam ettiği için bant köşelerinden hava geçirmediğinden aslında en dayanıklı model olarak ele alınabilir. UV ışınlarına, temizlik kimyasallarına, çizilmeye, neme karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda gördüğünüz özgün desenli mutfak dolaplarının tümü membran mutfak modelidir. Çünkü neredeyse sonsuz renk ve kaplama seçeneği vardır. Bu yüzden özellikle ülkemizde neredeyse en çok tercih edilen mutfak modelidir.

Membran Mutfak Dolabı Fiyatları

Membran Mutfak fiyatları sandığınız kadar yüksek değil. İşin niteliğine göre fiyatlar değişim gösterir. Eğer iyi bir granit tezgah seçerseniz mutfağınızın maliyeti 3000 tl artabilir. Mütevazi bir çimstone tezgah ile fiyatı düşürebilirsiniz. Porselen veya çelik kulplar yerine aliminyum kulplarda ısrar ederseniz fiyatlarda binlerce liraya varan değişiklikler olur. Biz Beşiktaş Mutfak olarak müşterilerimize sadece şunu sorarız; ‘Ekonomik membran mutfak mı istersiniz yoksa her malzemesi birinci sınıf görkemli bir membran mutfak mı?’ Cevaba göre fiyatta binlerce liralık indirimler yapabiliriz.

Eğer sizde ucuz ve birinci sınıf kalitede bir membran mutfak modeli istiyorsanız bize mail, telefon veya watsapp’tan ulaşıp ölçülerinizi belirtmeniz durumunda en kısa sürede ücretsiz bir keşif ekibi yolluyor ve size en uygun fiyatları çıkartıyoruz. Membran mutfak dolaplarınızı en kısa sürede birleştirip mutfağınıza montajlıyoruz.

0505 867 23 05 numarasından bize ulaşabilir veya bilgi@besiktasmutfak.com mail ile ölçülerinizi atabilirsiniz.

Membran Mutfak Nedir?

Membran kapaklar mutfak dolabı sektöründe inanılmaz yaygındır. Bunun nedeni sınırsız renk ve kaplama seçeneğine sahip olmasıdır. Mdflam üzerine preslenen pvc kaplaması ile aslında diğer kapak modellerinden farkı yoktur. Ama kendine has pvc yüzeyi diğer kapakların aksine bant köşelerini tamamen kapatır. Böylece nem, ısı, mikrobun kapağın içine yerleşmesi imkansızlaşır. İşte bu nedenler yüzünden membran mutfak modelleri diğer kapak kaplamalarından farklıdır.

membran mutfak dolapları
Membran kapaklarla yapılacak tasarımların sınırı yoktur. klasik veya modern fark etmez

Membran Mutfak Dolaplarının Avantajları Nelerdir?

  • En geniş renk kartelası ve en çok kaplama modeli membran kapaklarda mevcuttur.
  • Bant köşelerini kaplayan pvc yapısı sayesinde uzun ömürlüdür.
  • Hem klasik, hem de modern mutfaklar membran kapaklarla tasarlanabilir.
  • Neredeyse bütün kapak modellerinin iyi yönlerini barındırır kendinde.
  • Kolayca temizlenebilir. Aynı zamanda kimyasal temizlik maddelerine de dayanıklıdır.
  • MDF yerine suntalem üzerine kaplanarak ekonomik bir mutfak dolabı seçeneği olabilir. Görsel olarak hiç bir zafiyet göstermez.
membran mutfak dolapları
Membran kapaklar ile yapılmış minimalist mutfak örneği

Membran Mutfak mı Lake Mutfak mı?

Membran mutfak dolabı modelleri şu an dünyanın en yaygın kullanılan mutfak kapak türüdür. Yukarıda bunun nedenlerini sıraladık. Membran kapaklarla en çok kıyaslanan model ise lake mutfak dolapları. Çünkü lake kapakların ahşap tonlarını membran mutfaklarda yakalamak mümkün ancak. Bunun nedeni membran kapakların kayın, ceviz, gül, meşe gibi daha birçok gerçek ahşap kaplamasına sahip olmasıdır. Lake mutfak dolabı modelleri gibi gerçek ahşap tonunu mutfaklara taşıyan membran mutfaklar mdflam üzerine preslenen kaplamadan ibarettir. Fakat lake kapaklarda mdflam lam üzerine astar ve cila ile ahşap tonlarını yakalar.

Yani sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Lake kapaklar da gerçek ahşap tonlarını yakalar, membran kapaklar da. Hatta country mutfak modelleri, rustik mutfak modelleri sadece membran ve lake kapaklarla tasarlanabilir. İsterseniz daha kapsamlı bir kıyaslama için aşağıdaki blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lake mi Membran mı; Kafanız Karışmasın!

Membran Kapaklar Nasıl Temizlenir?

Membran kapakların temizliği oldukça kolay. Biz bütün mutfak modellerinde kimyasal temizleyicileri değil ılık su ve mikro fiber bezleri tavsiye ediyoruz. Çünkü dolaplarınızın kapakları uzun vadede aşınmaya başlayabilir. Bu da renk kaybı ve membran pvc’sinin kötü görünmesine sebep olur. Bu sebeple ılık su ve mikro fiber bez ile sürekliliği olan temizliği tavsiye ediyoruz. Öte yandan membran kapaklar yüzlerce değişik ton ve kaplama yapısına sahip ki tam anlamı ile net bir şey söylemek zor. Kaygan parlak membran kapaklar, mat yüzeyler, ağaç kaplamaları… Hepsini de ılık su ile temizlemelisiniz.

membran mutfak dolapları
Birçok membran kaplaması için sadece ılık su ve mikrofiber bezler ile temizliği tavsiye ediyoruz

Membran Mutfak Dolaplarının Ömrü Ne Kadar?

Membran kapakların temizlik konusunda diğer mutfak model kapaklarına göre büyük bir avantajı vardır. Bu avantaj bant köşelerinin olmayışıdır. Evet membran kapaklarda bant köşeleri yoktur. Çünkü Pvc kaplaması sadece mdflam üzerine değil, bant köşelerine dek preslenir. İşte bu yüzden membran mutfak dolapları hava ve nem geçirmez.

Modüler Membran Mutfaklar

Membran mutfak dolaplarının birçok çeşidi olduğunu ve neredeyse her kalıba girebildiğini söyledik. Ahşap modellerden tutundan mat-parlak mutfak dolabı modellerine kadar her kalıp mevcut membran mutfaklarda. Genellikle nedendir bilinmez modüler mutfak tanımı da her zaman membran mutfak dolapları üzerinde dönüp durur. Bize göre nedeni en güvenilir mutfak modeli olmasına dayanır. Aşağıdaki videoda modüler bir membran mutfak var. Bütün mutfak kullanışlı bir alete dönüşmüş gibi. Bir bütünlük içinde onlarca kolaylık barındırıyor. Gelin bu parlak beyaz membran mutfağa bir göz atalım.

 

 

Homify Linkimiz

2019 Membran Mutfak Modelleri

Membran mutfaklar 2019 yılında da oldukça revaçta olacak. Özellikle rustik ve country modellerde aranan eskitilmiş ahşap kaplamalarına sahip olması nedeniyle klasik tarz mutfaklarda da oldukça tercih edilen bir kapak modeli. Ahşap, ceviz, kayın, meşe tarzı kaplamalar, old wood kartelası o kadar kabarık ki; membran mutfak country mutfak modelleri ve rustik mutfak modelleri tasarımında lake mutfak dolaplarının liderliğini ele alacak gibi duruyor.

Gelin birkaç resimde membran mutfak dolapları ile yapılan rustik mutfaklara göz atalım.

Evet, rustik mutfaklar ve country mutfaklar eskitilmiş görünümüne membran mutfak dolapları ile kavuşuyor. Ama söylediğimiz gibi genellikle rustik mutfak modelleri membran mutfağı kapsıyor. Çünkü country modellerde lake mutfak dolaplarının yapısı daha çok uyum sağlıyor.

Modern Mutfaklarda da Membran Kapaklar Modası

Evet 2019 yılı ve devamına membran mutfak dolaplarının gerçekçi kaplamaları damga vuracak demiştik. Rustik modellerde özellikle ön plana çıkıyor. Fakat modern mutfaklar, minimalist tarzlarda membran kapak talep ediyor. Evet gerçekten bütün mutfak tarzlarına uyacak kaplaması var membran kapakların. Sade, kulpsuz, entegre kulplu, parlak, mat, ahşap bütün mutfak tarzlarında membran mutfak dolabı fırtınası esiyor.

Mdflam üzerine preslenen ve bant köşelerini dahi kaplayan, antibakteriyel bu kapak modeli, uzun yıllar dayanabilen yapısı ile modern mutfakların da gözdesi.