2019 Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları

0
946

2017-2018 yılında ilginç bir mutfak modası deneyimi yaşadık. Eski, klasik, yerel tarzları yücelten country  ve rustik mutfak modelleri ile modern, minimalist akımların aynı anda moda olduğuna şahit olduk. “2019 Mutfak dolabı modelleri ve fiyatları” adı altında hazırladığımız bu geniş makalede ise bu yılın mutfak modası nasıl ilerleyecek bunu anlatmaya çabalayacağız. Tabi bu modayı biz belirlemiyoruz. Mutfak modasına yön veren Amerika ve Avrupalı ünlü dekorasyoncular, mimarlar, sanatçılar tarafından uygulanan modellerin ve uygulamaların fotoğrafları üzerinden anlatıyoruz.

Bilgilerimizi derledik ve küçük başlıklarla nefes alabileceğiniz, 2019 mutfak dolabı modelleri ve fiyatları hakkında a’dan z’ye her şeyi öğrenebileceğiniz bir makale hazırladık.

2019 Mutfak Dolabı Modelleri

1. Country Mutfak Modası

2017-2018 yılında Country mutfak siparişleri doruk noktasına ulaştı. Bunun nedeni son yıllarda oldukça revaçta olan klasik ev dekorasyonuna dönüş arzusu. Country mutfak dolapları da modern ahşap işçiliği ile klasik tasarım olgusunu birleştirdiği için oldukça ilgi görüyor. Country mutfaklar hem eskinin asaletini taşıyor hemde yeni aksesuar ve birçok yan ürünle beraber kullanışlı, modern bir mutfak tasarımından ödün vermiyor.

Hemen en uygun 2019 mutfak dolabı modeli fiyatını almak için 0505 867 23 05 numarasını ara veya watsapptan fiyat sor. İstersen butona tıkla ve mailden teklif al!

Country mutfaklar eski mutfakların görkemini ve modern mutfakların kullanışlı yapısını birleştiriyor

Avrupa ve Amerika’da da son yıllarda country mutfak modelleri oldukça revaçta. En ekonomik mutfaklardan en pahalı mutfaklara dek country tarzlar tercih ediliyor. Ülkemizde de hızla mutfak anlayışı country mutfak modellerine kaymaya başladı.

Country mutfak nedir peki?

Country tarz mutfaklar genel olarak lake kapaklarla montajlanır. Fakat membran da yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu tarz kapak modellerinin kullanılmasının sebebi country tarzın ahşap hissine yakın bir mutfak tasarımına dayanması ile alakalıdır. Lake kapaklar ham mdf üzerine atılan boya ve astardan ibarettir. Bu sebeple country tarzı bıçak desenleri açıldıktan sonra boyanır ve kusursuz bir görünüme sahip olur.

Hemen en uygun 2019 mutfak dolabı modeli fiyatını almak için 0505 867 23 05 numarasını ara veya watsapptan fiyat sor. İstersen butona tıkla ve mailden teklif al!

Country mutfaklar bıçak desenli (içbükey girintiler) ahşap modellere verilen isimdir diyebiliriz. Bıçak desenleri açılmadığı zaman modern tasarım modeli olarak kalır. Porselen veya tokmak kulplar ile vintage havası pekiştirilir. Ahşap masif tezgah ile beraber tam olarak gerçek bir country mutfak modeline sahip oluruz.

Gri country mutfak dolapları bizim favori mutfağımızdır

Country mutfaklar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz tıklayınız.

2.Parlak Akrilik ve High Gloss Mutfaklar

Parlak kapaklar özellikle ülkemizde inanılmaz rağbet görüyor. Biz Beşiktaş Mutfak olarak geçtiğimiz altı ay içerisinde 35 mutfak montajına imza attık ve bunların yüzde 60‘ını parlak kapaklarla tasarladık. Peki parlak kapaklar neden bu kadar seviliyor ülkemizde? Parlak kapakların avantajları nedir? Aşağıda bunun nedenlerini sıraladık.

2019 mutfak dolabı modelleri
Parlak kapaklar kolay tasarım demektir. Başlı başına bir tasarım unsurudur zaten.
 • Özellikle parlak akrilik kapaklar çizilmeye ve solmaya karşı dayanıklı bir kaplamaya sahiptir. High gloss kapaklarda böyle bir garanti yoktur. Fakat parlak kapaklar uzu ömürlüdür.
 • Parlak kapaklarla tasarlanan bir mutfak ışığı mat mutfaklara göre daha fazla dağıtır. Yani mutfağınızdaki ışığı daha iyi yansıtır. Pozitif yansıtma diyoruz buna.
 • Parlak kapaklar modern mutfak tasarımlarının vazgeçilmezidir. Neredeyse bütün modern tasarımlarla uyumludur.
 • Parlak kapaklar sıradan bir tasarımı bile güzelleştirebilir. Kolay tasarım elementidir mutfakçılar için.

Hemen en uygun 2019 mutfak dolabı modeli fiyatını almak için 0505 867 23 05 numarasını ara veya watsapptan fiyat sor. İstersen butona tıkla ve mailden teklif al!

2019 mutfak dolabı modelleri
Parlak kapaklar aynı mutfakta değişik renklerle kombin edilebilir.

Parlak kapaklar için en uygun renkler nelerdir?

Parlak kapaklar için ülkemizde kullanılan başat renk beyazdır. Fakat bu diğer ülkeler için geçerli değildir. Avrupa’da kırmızının her tonu kullanılır parlak kapaklarda. Kırmızı akrilik kapaklar oldukça rağbet görmektedir.

kırmızı, bordo, vişne ve aklınıza gelebilecek yoğun kırmızı tonlar Avrupa’da oldukça kullanılır

Gri parlak kapaklar ülkemizde beyazdan sonra yoğun olarak kullanılan renklerdir. Aşağıdaki örnekte Nişantaşı-Osmanbey‘de montajladığımız koyu gri akrilik kapaklı mutfak dolabı örneğini görebilirsiniz.

Cesur müşterilerimiz beyazın mutfak egemenliğine son verip bizlere nefis mutfaklar yapma konusunda vesile olmaktadır.

3.Modern Mutfakların Yükselişi

2018 yılında ve devamında bu yıl içinde modern mutfak tasarımları yükselişine devam ediyor. İlginçtir ki 2019 yılında hem klasik country, rustik mutfaklar rağbet görecek hemde modern mutfak dolapları.

Modern mutfak nedir, nasıl tasarlanır?

Oldukça kolay ve asla pahalı değil! Modern mutfak fiyatlarından korkmamıza gerek yok. Şöyle hayal edin, parlak kapaklar, kulpsuz, entegre aliminyum kulp veya modern çelik kulplarla tasarlanmış mutfaklar… Aşağıdaki örneğe göz atalım.

sadece beyaz parlak kapaklar ve beyaz parlak tezgah ile oluşturulmuş modern bir mutfak…

Yukarıdaki mutfakta yer alan elemanlara göz atalım. Parlak akrilik kapaklar, yine akrilik bir tezgah, kulpsuz üst dolaplar, ortalanmış akrilik alt kulplar… Bunları sıradan bir akrilik mutfak fiyatı ile sizde yapabilirsiniz. Yani Metretül 950 ₺’den hesaplayarak bu mutfağı yaptırabilirsiniz. Beşiktaş Mutfak olarak böyle bir mutfağı size mutfağınızın ölçülerine göre kurabiliriz. Veyahut…

Üstteki mutfak AGT panel, gri renk pantone kapaklarla yapıldı. AGT panelin metretülünü 850 ₺’den hesaplayarak bu mutfağın fiyatını bulabilirsiniz. Diyelim ki mutfağınız 3,5 metre… 3,5×850₺ ile mutfak fiyatınızı çıkardınız bile. Ekstra maliyetler ise tezgahdan ibaret… Tasarım ise bize kalıyor. İstediğiniz tasarımı ücretsiz uyguluyoruz.

Hemen en uygun 2019 mutfak dolabı modeli fiyatını almak için 0505 867 23 05 numarasını ara veya watsapptan fiyat sor. İstersen mailden teklif al!

2019 Yılında En Çok Tercih Edilen Renkler

Beyaz: Beyaz mutfaklar son 5 yıla damgasını vurdu. Aslında yıllardan beridir mutfak denilince akla gelen ilk renklerden fakat son yıllarda özellikle İkea tasarımcılarının çokça tercih ettiği beyaz lake, bütün mutfak tasarımlarında öne çıktı. Yeni keşfedilen bir renk değil fakat günümüz modasında ne kadar aykırı tasarımlar olursa olsun yine de bir şekilde sadeliği yakalamak için beyaz kullanılıyor. Özellikle lake mutfak dolaplarında yoğun bir şekilde beyaz renk tercih ediliyor. Country mutfak modellerinin ise ana rengi olmuş durumda beyaz.

Beyaz lake mutfak dolapları 2019-2020 yılında da zirvede olacak.

Modern tasarımlarda da beyazın etkileri görülüyor. Özellikle rezidans tarzı mutfaklar, minimalist akımla gelen kulpsuz beyaz mutfak dolapları oldukça moda. Genellikle parlak high gloss mutfak dolabı modellleri ve akrilik mutfak dolabı modelleri ile beraber kullanılıyor. Mat membran mutfak dolapları da aynı şekilde gözde tasarımlardan. Yani kısaca modern beyaz mutfak tasarımlarda tercih edilen tarzı şöyle sıralayabiliriz.

 1. Kulpsuz, gizli kulp.
 2. Parlak kapaklar yoğun kullanılıyor.
 3. Beyaz üst siyah-gri alt kapaklarla kombin ediliyor.

Evet yukarıda tartışmasız modern mutfak modasının en çok kullanılan montaj yöntemlerini sıraladık. Bizimde en çok sipariş aldığımız mutfak modelleri arasında gösterebiliriz üç şıkkı. Yaptığımız işlerden öncelikle gizli kulp modelini inceleyebilirsiniz. Ardından rezidans tarzı yaptığımız mutfağa göz atabilirsiniz.

Gizli Kulp Mutfak
Rezidans Mutfağı

Bostancı'da montajladığımız modern bir beyaz mutfak tasarımı

Bu sene modern mutfaklarda beyaz üst grup, siyah-gri alt kombinlerle tasarlanacak. Uzun çelik kulplar son derece moda. Gizli kulpta bir o kadar tercih ediliyor. Kapaklar genellikle parlak yapılı high gloss veya akrilik seçiliyor.

Minimalist bir beyaz mutfak tasarımı

Gri (Antrasit) – Siyah

Evet, mutfak için zor renkler olmasına rağmen özellikle modern-minimalist mutfak tasarımlarında bu iki koyu ton öne çıkıyor. Simsiyah mutfaklar henüz ülkemizde yeterince sipariş almazken, Amerika ve Avrupa’da hızla yayılıyor. Fakat biz ülkemizde oldukça fazla sipariş verilen gri mutfak modellerinden bahsedelim.

Genellikle mat gri seçiliyor. Tezgah rengi ise ahşap masif oluyor. Nedense bu siparişleri beraber alıyoruz. Çünkü müşterilerimiz de Avrupa mutfak modasını yakından takip ediyor. Gri parlak kapaklar ise hatırı sayılır bir sipariş alıyor.

Hemen en uygun 2019 mutfak dolabı modeli fiyatını almak için 0505 867 23 05 numarasını ara veya watsapptan fiyat sor. İstersen butona tıkla ve mailden teklif al!

Bizim yaptığımız gri mat membran kapaklar ve masif tezgah ile kombin edilmiş mutfak modeli

Kırmızı

Kırmızı mutfak dolabı kapakları 2018 yılında oldukça tercih edilen renklerin başında geliyor. 2019 mutfak dolabı modelleri arasında yine en imtiyazlı renklerden biri olacak. Özellikle parlak high gloss ve akrilik kapaklar, hatta parlak membran kapaklar arasında oldukça tercih edilecek gibi görünüyor kırmızı mutfak dolapları.

Kırmızı parlak kapaklar oldukça tercih edilecek. Kırmızı renk mat kapaklar ile pekte kullanılmıyor.
Kırmızı, hafif parlak ahşap boyası ile boyanmış lake dolaplarda hiç fena görünmüyor.

Kırmızı mutfak dolapları seçerken dikkat etmeniz gerekenler

 • Kırmızı kapakların mutfaklar ile uyumunu anlamak için, hangi dekorasyon modeli ile uyuştuğunu görmek için sipariş vermeden önce kırmızı mutfak dolabı resimlerini google veya yandexte mutlaka araştırın.
 • Kırmızı mutfaklar genelde günışığı mutfaklarda kendini gösterir bunu unutmayın.
 • Parlak kapaklarda high gloss veya membran kapak yerine akrilik mutfak dolaplarını tercih etmeye özen gösterin

2019’da En Çok Tercih Edilen Kaplamalar

Bu sene en çok tercih edilen kaplamalar 2018 modasını takip ediyor. Desenli mutfaklar tamamen öldü. Artık çiçek desenleri, sarmaşık desenli tarzlar neredeyse ayıp kabul ediliyor. Mutfaklarda doğallığın ve organik akımların, sade akımların öne çıktığını belirtmiştik. İnsanlar artık doğayı hatırlatan tek renkler veya ahşap kaplamaları tercih ediyor. Aldığımız siparişlerden biliyoruz ki en çok tercih edilen kaplama açık kayın, meşe kaplamaları… Evet iki ahşap kaplama da modern mutfak tasarımlarında oldukça moda. Klasik rustik, country lake tarzlarda daha koyu mutfak modelleri revaçta. Bu sene aynı zamanda parlak akrilik ve high gloss kapakların ahşap kaplamaları da revaçta. Kısaca özetleyelim.

 1. Asla desenli modelleri tercih etmeyin.
 2. Ülkemizde açık renkli kayın, meşe kaplamaları çok gidiyor.
 3. Amerika ve Avrupa mutfak modası koyu ahşap renkleri tercih etmeye devam ediyor.

Parlak akrilik ahşap kaplamaları oldukça çekici

Avrupa ve özellikle Amerika’da koyu lake ahşap kaplamalar çok revaçta

Parlak Kaplamalar…

Son on senedir yükselişte olan parlak kaplamalar 2019 yılında en çok tercih edilen modeller arasında olacaklar. Parlak kaplamalarda en çok tercih edilen modeller ise genellikle akrilik mutfak dolapları olacak.

Akrilik mutfak kapakları pürüzsüz parlak yüzeyi ile 2019 yılının favorilerinden
Akrilik kapakların parlak yüzeyi ana renklerin tümünde harika görünüyor

Akrilik kapaklar aynı zamanda çizilmez ve su geçirmez yapıya sahiptir. İşte bu yüzden mutfak tasarımcılarından çok kullanıcıların göz bebeği olmuştur. Dayanıklı pvc yapısı mükemmel tasarım parlaklığı ile birleşince hem dekoratif hemde kullanışlı bir malzeme çıkıyor ortaya.

Akrilik kapaklar minimalist tasarımlarında gözbebeğidir

Peki parlak high gloss kapaklar…

Parlak kapaklar denilince high gloss mutfak dolabı panelleri geliyor aslında aklımıza ama nedense 2019 yılında ve sonrasında high gloss paneller cazibesini kaybedecek. Çünkü akrilik kapaklar zaten parlak bir yüzeye sahipken aynı zamanda çizilmez ve nem geçirmez bir pvc yapısına sahip. Hemde kendi tecrübelerimize dayanarak söylemeliyiz ki high gloss panellerin yüzeyi akrilik panellerin yüzeyinden daha da pürüzlü…

2019 Mat Kapaklar Modası

Mat kapakların modası hiçbir zaman eskimiyor. Özellikle 2019 yılında mat antrasit kapaklar peynir ekmek gibi gidecek. Antrasit paneller genellikle parlak kapaklar veya ahşap kapaklar ile kombin ediliyor.

Antrasit iç dolap modülleri meşe kapaklar ile birleşmiş bu örnekte

Mat kapaklar mdflam, lake veya membran kaplamalar ile uygulanabilir ancak. Gelin en avantajlı ve şık mat kapak modellerine göz atalım

Bizim montajladığımız mat lake dolaplar…. Neredeyse kusursuz görünüyor.

MUTFAK FİYATI HESAPLAMA

MEMBRAN MUTFAK DOLAPLARI
GENİŞ BIÇAK MEMBRAN……………………Metretül 930 ₺
NORMAL BIÇAK MEMBRAN…………………Metretül 820 ₺
DÜZ MEMBRAN……………………………….Metretül 750 ₺
MAKSİMUM 6.5 METRE

AKRİLİK MUTFAK DOLAPLARI
DÜZ AKRİLİK…………………………..Metretül 875 ₺
ÇİZİLMEZ AKRİLİK……………………Metretül 950 ₺
ÇİFT RENK PVC AKRİLİK…………….Metretül 900 ₺
MAKSİMUM 6.5 METRE

HİGH GLOSS (GLOSSMAX) MUTFAK DOLAPLARI……………Metretül 750 ₺

PANEL(AGT PANEL) MUTFAK DOLAPLARI…………………….Metretül 850 ₺

MDFLAM SUNTALAM (EKONOMİK) MUTFAK
KOMPLE MDFLAM……………………Metretül 550 ₺
KOMPLE SUNTALAM…………………Metretül 450 ₺

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here