Gri Mutfak Dolapları İçin 40 Harika Fikir

1
92462

Dünyada mutfak tasarımında beyazdan sonra en çok kullanılan renktir gri… Bu yüzden gri mutfak dolapları ile tasarlanan mutfakların sınırları yoktur. Klasik country, rustik veya modern… Fark etmeksizin harika görünür gri mutfak dolapları.

Gri modellerin ülkemizde de hatırı sayılır bir talep oranı mevcuttur. Açık griden koyuya doğru neredeyse bütün tonları insanlara cazip gelir. Son yıllarda koyu gri modeller ise en çok tercih edilen tondur.

Gri mutfak dolapları kolay tasarım demektir. Beyaz ile birlikte en risksiz renktir. Yani gri ve tonları ile tasarlayacağınız her türlü model; klasik veya modern olsun fark etmeksizin sizi tasarımda başarıya götürecektir. Peki neden gri renk mutfak dolaplarında bu kadar başarılı sonuçlar alıyor? Kısaca tecrübelerimizle cevap vermek gerekirse şunu söyleyebiliriz. Ahşap yüzey kaplamaları parlak veya mat olsun gri rengi mükemmel taşıyor.

Gri Mutfak Dolapları İçin 40 Harika Fikir

1/40
Gri renkten asla korkma… Koyu gri kapaklardan da korkmayın! Çünkü Grinin bütün tonları sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Eğer isterseniz beyaz ara fayans veya beyaz tonlarında çimstone tezgah ile koyu hakimiyeti kırabilirsiniz.

2/40
Sade gri renge mahkum değilsiniz! Mdflam veya membran kartelalarında birçok gri doku bulunur. Bu dokular ile isterseniz gri kumaş, isterseniz gri ahşap tonlarını yakalayabilirsiniz.

3/40
Sınırsız kombin imkanı… Gri renk mutfak dolapları her renk ile kombin edilebilir. Gerekirse siyah renk ile birlikte mutfak tasarlayabilirsiniz. Mutfaklarınız da koyu renklerin hakimiyetinden çekinmeyin.

4/40
Grinin farklı tonlarını aynı mutfakta kullanın! Aynı mutfakta hem açık gri hemde antrasit gri kullanabilirsiniz. Bu kombinasyonda harika sonuç verir. Aşağıdaki resimde açık gri ve antrasit gri renk uyumunu açıkça görebilirsiniz.

5/40
Gri ve minimalist! Modern, minimalist mutfaklarda gri renk oldukça tercih edilir. Aşağıdaki mutfakta gri, mat uzun kapaklarla tasarlanmış modern bir mutfak örneği görebilirsiniz.

6/40
Gri ve tevazu! Gri country lake kapaklar, ahşap meşe tezgah uyumu mükemmeldir. Metretülü 650 ₺ olan meşe tezgah özellikle country tarz mutfakların vazgeçilmezi. Pencereli kapaklarda görkemli ama mütevazı bir hava katıyor mutfağa.

7/40
Bütün kulplar harika! Gri kapaklar her türden kulpları gösterişli bir şekilde taşır. Son yıllarda özellikle ülkemizde rağbet gören uzun çubuk, çelik kulplar gri kapaklarla oldukça uyum içerisinde.

8/40
Metalik ankastre uyumu! Gri mutfak dolapları metalik ankastre serileri ile inanılmaz bir uyum gösterir. Metal ankastre serileri ile doğal renk uyumu içinde olması aslında şaşırtıcı değil. Özellikle parlak gri kapaklarla muhteşem bir parlaklık oranı yakalayabilirsiniz mutfağınızda.

9/40
Granit tezgah uyumu! Gri mutfak dolapları granit tezgahlarla da oldukça uyumludur. Özellikle kırçıllı gri granit taşları hem fiyatıyla hemde renk uyumuyla gri mutfaklara yakışır.

 

10/40
Soft uyumluluk! Genel olarak mutfaklar beyaz ve beyazın tonları ile boyanır. Gri mutfak modelleri ise bu duvarlara monte edildiğinde görsel bir tezat oluşturmaz. Gri dolaplar her zaman soft uyumluluk içindedir.

11/40
Soft uyumluluk! Alttaki resimde beyaz ara fayanslar ile gri mutfak dolaplarının uyumunu net bir şekilde görebilirsiniz.

12/40
Antrasit gri mutfak dolapları… Ülkemizde antrasit gri mutfak dolapları genelde kombin olarak kullanılır. Mesela üst grup meşe kaplama, alt grup antrasit… Ama antrasit gri rengi tek başına kullanmaktan asla çekinmeyin. Aşağıdaki resimde özellikle meşe tezgah ile olan uyumunu görebilirsiniz.

Ekonomik ve birinci sınıf gri mutfak dolapları için hemen bize  watsapp‘tan (0505 867 2305) ölçülerinizi atıp fiyat alın! Veya mail ile hızlı ve ücretsiz fiyat talep edin. Fiyat Al!

13/40
Antrasit gri mutfak dolapları… Aşağıdaki model antrasit gri alt grup ve gri üst grup olarak kombine edilmiş. Yani her yer gri…

14/40
Bıçak kesimleri… Country mutfak dolaplarının ana teması lake veya membran yüzeyine atılan bıçak izleridir. Aşağıdaki resimde gördüğünüz çizgi bıçak desenleri, gri renk dolapları muhteşem bir detaya dönüştürmüş.

Ekonomik ve birinci sınıf gri mutfak dolapları için hemen bize  watsapp‘tan (0505 867 2305) ölçülerinizi atıp fiyat alın! Veya mail ile hızlı ve ücretsiz fiyat talep edin. Fiyat Al!

15/40
Beyaz ve gri uyumu… Gri ve beyaz mutfak dolapları inanılmaz bir uyum gösterir. Siyah ve beyazın karşıt uyumundan daha hoştur mutfaklar söz konusu olunca. Parlak gri ve parlak beyaz dolapların uyumunu görebilirsiniz.

16/40
Beyaz ve gri uyumu… Bu modelde de parlak gri ve parlak beyaz mutfak dolapları inanılmaz bir uyum oluşturmuş.

17/40
Beyaz ve gri uyumu… Ülkemizde antrasit gri mutfak dolapları genelde kombin olarak kullanılır. Mesela üst grup meşe kaplama, alt grup antrasit… Ama antrasit gri rengi tek başına kullanmaktan asla çekinmeyin. Aşağıdaki resimde özellikle meşe tezgah ile olan uyumunu görebilirsiniz.

Ekonomik ve birinci sınıf gri mutfak dolapları için hemen bize  watsapp‘tan (0505 867 2305) ölçülerinizi atıp fiyat alın! Veya mail ile hızlı ve ücretsiz fiyat talep edin. Fiyat Al!

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here