COUNTRY MUTFAK MODELLERİ

country mutfak modelleri

Country İngilizcede yerel, kırsal manasına gelmektedir. Country Mutfak modelleri tasarımları ise bu tarz üzerine inşa edilmiş bir tasarım metodudur. Yani sade, yerel, kullanışlı, doğal malzemelerden üretilen, ahşap tonlarına yakın, Akdeniz veya köy mutfağı olarak tanımlayabileceğimiz bir mutfak dekor unsurudur Country Mutfak.

Tüm dünyada country mutfak modelleri moda!

Evet açıkçası böyle dersek abartmış olmayız. Şu an Avrupa’dan Amerika’ya kadar dünyanın birçok yerinde en çok tercih edilen tasarım country mutfak modelleri. Buna klasik tarzlara dönüş diyebiliriz. Tüm dünyada klasik tarz mutfaklara dönüş eğilimi var. Ahşap ağırlıklı rustik mutfak modelleri, tasarım çizgileri ile hem yerel hemde görkemli görünen country mutfak modelleri bu yüzden revaçta.

country mutfak modelleri
Ülkemizde de oldukça revaçta olan Avrupa tarzı country mutfak modeli

Tam olarak nedir country tarzı?

İç-dış bükey bıçaklarla cnc’de çerçeveler eklenen lake veya membran kapaklar ile tasarlanan country mutfaklar genel olarak beyaz renk tercihi üzerinden şöhretini bulmuştur. Üstteki resimde gördüğünüz örnek, ülkemizde de oldukça rağbet gören Avrupa country mutfak modelidir.

Kısaca country mutfakların karakteristik özellikleri

  1. İç veya dış bükey kesimlerle çerçevelendirilmiş ahşap kapaklar.
  2. Klasik tarz kulplarla tamamlayıcılık.
  3. Arzuya göre batarya ve diğer aksesuar seçimlerinde rustik donanımlar kullanmak.

Şunu aklınızdan çıkarmayın… Country mutfak dolabı modelleri klasik tarz olsa da modern mutfakların bütün donanımlarına sahiptir.

Country mutfak modelleri ile ilgili birçok detayı aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.

Yukarıdaki Country Lake Mutfak modelleri ve renkleri hakkında:

Resimlerini inceleyebileceğiniz Country lake mutfak modellerinin tümü Beşiktaş Mutfak tarafından en uygun fiyatlarla montajlanabilir. Ekstradan arzu edeceğiniz çimstone, granit tezgah, çelik, porselen kulplarla akrilik mutfağınız eşsiz bir oturma odasına dönüşebilir. Bize mail, telefon veya watsapp’tan ulaşıp ölçülerinizi belirtmeniz durumunda en kısa sürede ücretsiz bir keşif ekibi yolluyor ve size en uygun fiyatları çıkartıyoruz. Country tarzı lake mutfak dolaplarınızı en kısa sürede birleştirip mutfağınıza montajlıyoruz.

0505 867 23 05 numarasından bize ulaşabilir veya [email protected] mail ile ölçülerinizi atabilirsiniz.

A’dan Z’ye COUNTRY MUTFAK DOLABI MODELLERİ

Country mutfak nedir?

Country mutfak dolapları kırsal mutfaklardan esinlenir. Fakat sadeliğin yanında görkemli ve asil bir tasarım modelidir. Genellikle en doğal mutfak ahşap modeli lake ile modellenir. Çünkü PVC kaplama olmayan sadece astar ve boya kaplamasından ibaret olan lake kapaklara country desenlerini yani çerçevelerini cnc bıçaklarla nakş etmek oldukça kolaydır. Ama öylesine çok country mutfak talebi oluştu ki 2018 yılında, artık membran kaplama modelleri de mevut bu tasarım modelinin.

Country modeller genelde lake kapaklarla modellenir.

İç-dış bükey bıçak kesimleri country mutfakların ana çizgileridir.

Country mutfak fiyatları nedir?

Country mutfaklar sadelikle görkemi bir arada buluşturuyor. Fakat bu tasarımsal üstünlüğü ona ekstra bir fiyat katmıyor. Country model için hazırlanan kapaklar için vereceğiniz bıçak kesim ücreti ekstradan 500 ₺’nin üzerine çıkabilir veya daha düşük bir bıçak kesim bedeli alınabilir. Diğer mutfak elementleri lake veya membran mutfaklarla değişim göstermediği için fiyat olarak bir fark ödemezsiniz.

Biz Beşiktaş Mutfak firması olarak country mutfaklarınızı tasarlıyor ve hiçbir tasarım ücreti talep etmiyoruz. Birinci sınıf lake mutfak dolapları ile montajladığımız country mutfakların metretülü 1200₺ civarındayken, birinci sınıf membran malzeme ile tasarladığımız country mutfakların metretülü 900 ₺ civarındadır.

Kusursuz görünümüne aldanmayın! Country mutfaklar düşündüğünüzden çok daha ucuz

Country Mutfak Fiyatları Ne Kadar?

 

Ülkemizde Country Mutfak Dolapları

Avrupa’nın diğer ülkelerinde, Türkiye’de dahil Lake Mutfak dolapları ile Country tarzı oluşturduğunu görebiliriz. Elit mimarlar, Lake tarzlarını kulplarından çekmecelerine kadar eski model işçilikle ele aldığını görebiliriz. Yani tasarıma katılan ahşap desenler, eskitilmiş aliminyum-demir kulplar ve Vintage yardımcı aksesuarlar ile genel olarak Amerikan ahşap kültüründen daha farklıdır Avrupa insanının Country Mutfak anlayışı.

Ülkemizde Country mutfak anlayışı Avrupa’nın genelinden farklı değildir. Özellikle bizden istenen modeller beyaz, mavi tonlarındaki cnc desenli lake mutfak modelleridir. Bugüne kadar mimarından, sanatçısına kadar birçok müşterimiz bizden country tarzı mutfak talep etti. Bizler mutfağı hazırlarken aksesuarlar konusunda müşterilerimizin arzularını dinledik ve desenli lake mutfaklar, eskitilmiş veya porselen kulplar, tamamen ahşap yardımcı masa, sandalyeler ile müşterilerimizi oldukça tatmin eden Country tarzını yakalayabildik.