2019 MUTFAK DOLAPLARI

2019 yılında mutfak dolaplarında karmaşık moda rüzgarları esti. Klasik tarz mutfaklar ve modern-minimalist akımlar aynı anda patlama yaşadı. Amerika ve Avrupa’da klasik country, rustik rüzgarları eserken, ülkemizde ve daha doğuda modern mutfaklar tercih edildi. Yani batı eskiye, doğu yeniye kaydı.

Batılıların tercih ettiği klasik mutfaklar Amerika’da kendi tarzı olan country mutfak modelleri ile yüz gösterdi. Country mutfaklar bildiğiniz gibi daha klasik tarz mutfak modelleridir. Rustik tarz ile birleştiğinde olduğu gibi Amerikan kültürünü yansıtır.

mutfak dolapları
Country ve rustik tarz birleştiğinde Amerikan mutfak kültürünü yansıtır

Avrupa’da ise country modasından sonra rustik rüzgarlar esmeye başladı. Rustik mutfak modelleri bildiğiniz gibi

2019 Lake Mutfak Dolapları

Lake Mutfak Dolapları 2019 yılının Avrupa’da gözdesi olacak. Bildiğiniz gibi country ve rustik modeller lake mutfak dolapları ile tasarlanıyor. Bunun nedeni ahşap dokusu ve görünümüne sahip olan kapak modellerinin lake kapaklar olmasıdır.

Lake kapaklar mdflam üzerine atılan astar ve poliüretan lake boyası ile üretilir. Yani ahşap mdf dokusu üzerine pvc değil sadece ahşap boyası eklenir. gerektiğinde ağaç dokusu çizilir ve koyu ahşap renkleri boyanarak neredeyse tamamen ağaç mutfak görünümüne kavuşabilir Lake Mutfak Dolapları.

mutfak dolapları
Ahşap görünümlü lake mutfak dolaplarına harika bir örnek.

High Gloss Mutfak Dolapları 2019

Ülkemizde en çok tercih edilen panellerin başında gelir High Gloss Mutfak Dolapları. Bunun nedeni

akrilik mutfak dolapları