High Gloss mutfak dolapları

High Gloss mutfak dolapları bir diğer adıyla Glossmax mutfak dolapları adının türkçe manasını tam olarak karşılıyor; yüksek parlaklık…  Oldukça üst düzey bir teknolojiyle üretilen ve  mutfakları adeta ışıl ışıl parlatan; gün ışığı ve lamba ışığını yansıtarak mutfakların her daim capcanlı farklı alanlar olarak görünmesini sağlayan High Gloss Mutfaklar, ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen mdf kaplamalarıdır. Kuru bir bez ile bütün kiri çok kısa sürelerde giderilebilen ve sıvıya, kimyasal temizlik maddelerine karşı maksimum düzeyde koruma sağlayan bu gelişmiş mutfak kaplaması aynı zamanda oldukça çevreye zararsızdır.

Blog'tan High Gloss Mutfak Dolapları

High Gloss Mutfak Dolaplarının Özellikleri:

High Gloss mutfak dolapları sahip olduğu kusursuz, pürüzsüz, oldukça parlak yüzeye erişmek için birkaç aşamadan geçer. Alt maddesi MDF Lam olan yüksek parlak yapıya sahip Glossmax yapısı melamin kaplı MDF veya yonga levhanın yüzeyine tutkal ve UV lak uygulanması sonucunda elde edilen, dekoratif parlak yüzeyli ahşap paneldir.

high gloss mutfak dolapları
Aslında lafın kısası parlak ve pürüzsüz pvc kaplı ahşap yüzeydir high gloss.

Melamin kaplı yüzeye mükemmel bir tutunum sağlayan sıcak kaplama işleminin kimyasal kürlenmesinden sonra uygulanan lak ile birlikte çizilme ve aşınma direnci diğer parlak yüzeylere göre daha sert bir yüzey elde edilir. İşte High Gloss panellerin kusursuz parlaklığı bu sertliğin ışığı yansıtması sonucu ortaya çıkan bir yayılımdır. Ayrıca UV ışınlarıyla sertleşen üst tabaka güneş ışığı tarafından solmaya ve kimyasallara karşı da dayanımlıdır. Bu sayede mükemmel bir ayna parlaklığı elde edilir. Bu teknoloji, yüzey kaplamada yeni yollar açan, masif ağacının doğal görüntüsünü ve dokusunu öne çıkaran, yüzey finiş uygulamasını oldukça kolaylaştıran bir çözüm sunmaktadır. Aşınmaya, darbeye ve çizilmeye dayanıklı Glossmax Parlak Levha, ahşap doğallığını yansıtırken, farklı renk seçenekleriyle, mekanınızı ayna parlaklığı ile zenginleştirir. Mobilya üretiminde sıklık ve kalitenin simgesi olarak kullanılabilecek olan Glossmax Parlak Levha ürünleri, parlak görüntüsünü uzun süre koruyan teknolojisi ile sektörde yeni bir dönem başlatıyor.

High gloss mutfak dolapları modern mutfak tasarımların vazgeçilmezidir.

High Gloss Mutfak Dolabı Fiyatları Nelerdir?

Mutfak fiyatları değişkendir. High gloss kapaklarla oluşturulacak bir mutfağın fiyatı da birçok değişken içerir. Öncelikle olay sadece kapaklar da değil. Birincisi tezgah ne olacak? Granit tezgah, masif tezgah, çimstone tezgah arasında yapacağınız seçimler binlerce liralık fark yaratabilir. Kulplar da önemlidir. Çelik kulplar ile alimunyum kulplar arasında yapacağınız seçimlerde fiyatlar fark yaratır. Basit bir evye ile kaliteli bir evye arasında 200 tl’lik bir fark mevcut olabilir. Bu değişkenler dışında high gloss kapakların; akrilik mutfak dolapları veya lake mutfak dolaplarından daha farklı bir ücreti söz konusu değildir. Eğer sizde en ekonomik high gloss mutfak dolaplarını yaptırmak isterseniz mutlaka bize mutfak ölçülerinizi teklif bölümündeki mecralardan yollayarak ücretsiz fiyat alın.

High gloss mutfakların diğer mutfak modellerinden fiyat olarak farkı yoktur. Önemli olan seçeceğiniz aksesuarlar

High Gloss Mutfak Dolaplarının Avantajları Nelerdir?

High gloss mutfaklar modern-minimalist mutfakların vazgeçilmezidir. Son yılların en çok tercih edilen mutfak kapak modelidir. Birçok avantajı vardır kullanıcıya. Gelin bu avantajları inceleyelim.

  • Mükemmel bir görünümü vardır. Parlak ve pürüzsüz yapısı nedeni ile özellikle beyaz ve kırmızı renklerde kusursuz bir tasarım hissi verir.
  • Parlaklığı mutfağınızda ki ışık yansımasını artırır. Böylece güneş ışıkları veya ampul ışıkları dolaplarınızın üzerinden yumuşakça yansır. Bu hem mutfak için ferahlığı pozitif olarak artırır hemde tasarım anlamında gerçek bir detaydır.
  • Temizliği çok kolaydır. Parlak ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde ılık bir bez ile kolayca temizlenir.
  • Dayanıklıdır. Yüzeyindeki Pvc kaplama çizilmeye ve neme dayanıklıdır. Böylece darbeler ve nem, mutfaklarınızda problem olmaktan çıkar.

High Gloss mu, Akrilik Mutfak mı?

Bize en çok sorulan sorulardan biridir. Akrilik mutfak dolapları ve high gloss mutfak dolabı modelleri kaplama ve parlaklık açısında benzer özelliklere sahiptir. Bu yüzden ve mutfak yaptırmak isteyen kullanıcıların kafasını karıştırıyor.

Akrilik kapaklar mdflam üzerine kaplanan akrilik pvc kaplamasına sahiptir. Bu kaplamanın en özel yanı, pvc yüzeyindeki eksta çizilmez bir katmana sahip olmasıdır. Bu yüzden küçük darbelerde çizilmez. Aynı zamanda bu akrilik kaplama parlak ve ışığı yansıtma özelliğine sahiptir.

High gloss kapaklar da tıpkı akrilik kapaklar gibi mdflam üzerine çekilmiş özel pvc kaplamasına sahiptir. Fakat bu kaplamanın en özel yanı aşırı parlak olması ve görsel olarak oldukça iyi görünmesidir. Tıpkı akrilik mutfaklar gibi su geçirmez yapıdadır. Kolay kolay da çizilmez fakat akrilik kapakların özel koruyucu pvc kaplaması high gloss kapaklarda bulunmaz.

Akrilik kapaklar çizilmez pvc kaplamasına sahiptir fakat high gloss kapaklar kadar parlak değildir

Beşiktaş Mutfak olarak bizim deneyimimiz şudur ki; parlak high gloss mutfak kapaklar akrilik mutfak kapakları kadar pürüzsüz değildir. High gloss’un ışığı geri yansıtma oranı yüksekken akrilik mutfak dolapları hem yansıtıcı hemde daha pürüzsüz bir yapıdadır bizim deneyimlerimize göre.

High Gloss Mutfak Temizliği Nasıl Yapılır?

En kolay temizlenen mutfak dolaplarından biridir high gloss mutfak dolabı. Bunun nedeni parlak pvc kaplamasının neredeyse cam gibi pürüzsüz olmasıdır. Bu pürüzsüz pvc yüzey nem ve kir tutmaz özelliklere sahip. Bu sebeple herhangi bir nemi mikrofiber bezle veyahut kapaklarda oluşan kirlenmeyi ılık suya batırılmış bir bez ile kolayca temizleyebilirsiniz. High gloss mutfak asla kimyasal temizleyicilere veya cilaya ihtiyaç duymaz. Kimyasallar kapakların parlak yüzeyini aşındırabilir.

Kaygan ve pürüzsüz PVC yüzeyi sayesinde kolayca temizlenebilir.

Ankastre High Gloss Dolaplar

High gloss kapakları ankastre ile inanılmaz bir uyum içindedir. Modern parlak görünümü ile bütünleşen geleceğin yani günümüzün kullanışlı mutfakları high gloss’un modern yüzü ile buluştuğunda muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor. Gelin aşağıdaki, high gloss,ankastre, kullanışlı mutfak modelini videosundan izleyelim.

Evet gördüğünüz üzere modern bir ankastre yapı high gloss mutfak modeli ile inanılmaz uyumlu. Kulpsuz, beyaz, parlak mutfak dolapları; yine dolapların içine gömülü beyaz eşyalar, kullanışlı raf sistemleri ile parlak high gloss ankastre mutfaklarla geleceğin mutfaklarını tasarlamak oldukça kolay.

Ankastre high gloss mutfaklar için güzel bir örnek

High Gloss Mutfakların Ömrü Ne Kadar?

PVC kaplamalı yapısı zaten nem geçirmez yapıya sahiptir. Fakat High gloss mutfak dolapları benzeri olan akrilik dolaplar kadar uzun ömürlü değildir. Çünkü bant köşelerinden hava ve nem alabilir. Fakat bu kapakların ömrünün 10 seneyi aşkın dayanabileceği gerçeğini değiştirmez. Ve high gloss mutfak dolapları gayet uzun ömürlü ve kolay kolay yıpranmaz. Dikkat etmeniz gereken hususlar ise şunlardır:

  • Güneş ışınlarına direkt temastan kaçınmak… Bu pvc kaplamanın rengini soldurabilir.
  • Mutfaktaki rutubet oranını en aza indirmek.
  • Islak bez yerine nemli bezle temizlemek.
  • Gerekmediği sürece kimyasal temizleyicilerden uzak tutmak.
high gloss mutfak dolapları uzun ömürlüdür. PVC kaplaması sayesinde nemi ve havayı iç mdf plakaya geçirmez.

 

Youtube kanalımız için tıklayın!

Bizim Montajladığımız High Gloss Modeller