Membran mutfak dolapları

Membran Mutfak Dolapları

Membran Mutfak Dolapları günümüzde en çok tercih edilen mutfak dolabı modellerindendir. Hatta mutfak sektörünün lokomotifidir diyebiliriz. Bunun nedeni renk ve kaplama kartelasının zenginliğidir. Mutlaka bir dostunuzun, komşunuzun evinde oldukça şık ve daha önce karşılaşmadığınız tasarımda ahşap kaplamaları olan veya karmaşık desenli, iç bükey tornalı desenli mutfaklar görmüşsünüzdür. O halde mutlaka membran mutfak dolabı ile karşılaştınız demektir. Membran kapaklar öyle özelliklere sahip ki, modasının geçmesi asla mümkün olamaz. Çünkü neredeyse bütün mutfak dolabı türlerinin özelliklerini kendinde toplar. Kaplaması köşelere dek devam ettiği için bant köşelerinden hava geçirmediğinden aslında en dayanıklı model olarak ele alınabilir.

Membran kapaklar şöhretini kaplama ve renk zenginliği ile dolu kartelasına borçludur

Güçlü pvc kaplaması sayesinde UV ışınlarına, temizlik kimyasallarına, çizilmeye, neme karşı dayanıklıdır. Membran kapaklarla country, rustik, modern, klasik mutfakların tümünü tasarlayabilirsiniz. Ülkemizde de en çok tercih edilen kapak modellerinden biridir. Membran mutfak tasarımı ile ilgili bütün bilgileri aşağıda yer alan makalelerimizde bulabilir, membran mutfak dolapları hakkında her şeyi a’dan z’ye bu sayfada öğrenebilirsiniz.

Membran Mutfak Dolabı Fiyatları

Membran Mutfak fiyatları sandığınız kadar yüksek değil. İşin niteliğine göre fiyatlar değişim gösterir. Eğer iyi bir granit tezgah seçerseniz mutfağınızın maliyeti 3000 tl artabilir. Mütevazi bir çimstone tezgah ile fiyatı düşürebilirsiniz. Porselen veya çelik kulplar yerine aliminyum kulplarda ısrar ederseniz fiyatlarda binlerce liraya varan değişiklikler olur. Biz Beşiktaş Mutfak olarak müşterilerimize sadece şunu sorarız; ‘Ekonomik membran mutfak mı istersiniz yoksa her malzemesi birinci sınıf görkemli bir membran mutfak mı?’ Cevaba göre fiyatta binlerce liralık indirimler yapabiliriz.

Eğer sizde ucuz ve birinci sınıf kalitede bir membran mutfak modeli istiyorsanız bize mail, telefon veya watsapp’tan ulaşıp ölçülerinizi belirtmeniz durumunda en kısa sürede ücretsiz bir keşif ekibi yolluyor ve size en uygun fiyatları çıkartıyoruz. Membran mutfak dolaplarınızı en kısa sürede birleştirip mutfağınıza montajlıyoruz.

0505 867 23 05 numarasından bize ulaşabilir veya [email protected] mail ile ölçülerinizi atabilirsiniz.

membran mutfak dolapları

MEMBRAN MUTFAK DOLAPLARI HAKKINDA A’DAN Z’YE HER ŞEY

Membran Mutfak Nedir?

Membran kapaklar mutfak dolabı sektöründe inanılmaz yaygındır. Bunun nedeni sınırsız renk ve kaplama seçeneğine sahip olmasıdır. Mdflam üzerine preslenen pvc kaplaması ile aslında diğer kapak modellerinden farkı yoktur. Ama kendine has pvc yüzeyi diğer kapakların aksine bant köşelerini tamamen kapatır. Böylece nem, ısı, mikrobun kapağın içine yerleşmesi imkansızlaşır. İşte bu nedenler yüzünden membran mutfak modelleri diğer kapak kaplamalarından farklıdır.

membran mutfak dolapları
Membran kapaklarla yapılacak tasarımların sınırı yoktur. klasik veya modern fark etmez

Membran Mutfak Dolaplarının Avantajları Nelerdir?

 • En geniş renk kartelası ve en çok kaplama modeli membran kapaklarda mevcuttur.
 • Bant köşelerini kaplayan pvc yapısı sayesinde uzun ömürlüdür.
 • Hem klasik, hem de modern mutfaklar membran kapaklarla tasarlanabilir.
 • Neredeyse bütün kapak modellerinin iyi yönlerini barındırır kendinde.
 • Kolayca temizlenebilir. Aynı zamanda kimyasal temizlik maddelerine karşı da dayanıklıdır.
 • MDF yerine suntalem üzerine kaplanarak ekonomik bir mutfak dolabı seçeneği olabilir. Görsel olarak hiç bir zafiyet göstermez.
 • Lake kapaklarla tasarlanan bıçak kesimli içbükey, dış bükey klasik desenler membran kapaklarla da uygulanabilir.
 • Mutfakların tartışmasız kralı lake mutfak dolapları yüzeyinin doğallığı ve pürüzsüzlüğü ile ayırt edilemeyecek şekilde lake görünümüne sahiptir.

Membran Mutfak mı Lake Mutfak mı?

Membran mutfak dolabı modelleri şu an dünyanın en yaygın kullanılan mutfak kapak türüdür. Yukarıda bunun nedenlerini sıraladık. Membran kapaklarla en çok kıyaslanan model ise lake mutfak dolapları. Çünkü lake kapakların ahşap tonlarını membran mutfaklarda yakalamak mümkün ancak. Bunun nedeni membran kapakların kayın, ceviz, gül, meşe gibi daha birçok gerçek ahşap kaplamasına sahip olmasıdır. Lake mutfak dolabı modelleri gibi gerçek ahşap tonunu mutfaklara taşıyan membran mutfaklar mdflam üzerine preslenen kaplamadan ibarettir. Fakat lake kapaklarda mdflam lam üzerine astar ve cila ile ahşap tonlarını yakalar.

Yani sonuç olarak şunu söyleyebiliriz: Lake kapaklar da gerçek ahşap tonlarını yakalar, membran kapaklar da. Hatta country mutfak modelleri, rustik mutfak modelleri sadece membran ve lake kapaklarla tasarlanabilir. İsterseniz daha kapsamlı bir kıyaslama için aşağıdaki blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

http://www.besiktasmutfak.com/lakemi-membranmi/

Membran Kapaklar Nasıl Temizlenir?

Membran kapakların temizliği oldukça kolay. Biz bütün mutfak modellerinde kimyasal temizleyicileri değil ılık su ve mikro fiber bezleri tavsiye ediyoruz. Çünkü dolaplarınızın kapakları uzun vadede aşınmaya başlayabilir. Bu da renk kaybı ve membran pvc’sinin kötü görünmesine sebep olur. Bu sebeple ılık su ve mikro fiber bez ile sürekliliği olan temizliği tavsiye ediyoruz. Öte yandan membran kapaklar yüzlerce değişik ton ve kaplama yapısına sahip ki tam anlamı ile net bir şey söylemek zor. Kaygan parlak membran kapaklar, mat yüzeyler, ağaç kaplamaları… Hepsini de ılık su ile temizlemelisiniz.

membran mutfak dolapları
Birçok membran kaplaması için sadece ılık su ve mikrofiber bezler ile temizliği tavsiye ediyoruz

Membran Mutfak Dolaplarının Ömrü Ne Kadar?

Membran kapakların temizlik konusunda diğer mutfak model kapaklarına göre büyük bir avantajı vardır. Bu avantaj bant köşelerinin olmayışıdır. Evet membran kapaklarda bant köşeleri yoktur. Çünkü Pvc kaplaması sadece mdflam üzerine değil, bant köşelerine dek preslenir. İşte bu yüzden membran mutfak dolapları hava ve nem geçirmez.

Modüler Membran Mutfaklar

Membran mutfak dolaplarının birçok çeşidi olduğunu ve neredeyse her kalıba girebildiğini söyledik. Ahşap modellerden tutundan mat-parlak mutfak dolabı modellerine kadar her kalıp mevcut membran mutfaklarda. Genellikle nedendir bilinmez modüler mutfak tanımı da her zaman membran mutfak dolapları üzerinde dönüp durur. Bize göre nedeni en güvenilir mutfak modeli olmasına dayanır. Aşağıdaki videoda modüler bir membran mutfak var. Bütün mutfak kullanışlı bir alete dönüşmüş gibi. Bir bütünlük içinde onlarca kolaylık barındırıyor. Gelin bu parlak beyaz membran mutfağa bir göz atalım.

Membran mutfak dolapları
Membran kapaklar bukalemun gibidir. İstediğiniz renge, parlaklığa, matlığa göre mutlaka seçenekler mevcuttur.
İki farklı grupla membran kapaklarda kombin mümkündür. Üst grup parlak, alt grup mat

Membran Mutfak Dolapları Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Düz renk membranlar lake kapaklara oldukça benzeyebilir. Fakat bilmelisiniz ki düz renkler özellikle beyaz renkler membran kapaklarda 5 sene üzerinde sararma eğilimi gösterebilirler. Oysa Lake beyazında bu söz konusu değildir.
 2. Membran mutfak fiyatlarında metretül hesabını bir metre en üst rakam sınırı 1100 tl’dir bunun üzerindeki rakamlar piyasa sınırını aşmıştır.
 3. Membran kapaklarınız su geçirmez fakat aynı noktadan sürekli maruz kalacağı nem, membran pvc üzerinde çatlaklar meydana getirebilir.
 4. Membran kapaklar güneşi pek sevmez. Solma eğilimi gösterebilirler. Bu yüzden özellikle yaz güneşi ışığından membran kapaklarınızı korumalısınız.
 5. Membran kapaklarınıza bıçak desenleri açtırmak isterseniz bunun ekstra fiyata dahil olduğunu bilmelisiniz.
 6. Ahşap görünümlü mutfak tasarılarında metretüle 100-150 tl farkla lake lake kapakları tercih edebilirsiniz. pvc kaplama yerine lake tarzı ahşap tasarımlar için çok daha makul bir seçenek olacaktır.
 7. Membran mutfak dolabı tasarımınızı kendi kafanızda oluşturduysanız ustanız ile istişare ediniz. Çünkü Ustanızın membran kartelasında istediğiniz renk veya kartela bulunmayabilir.
 8. Membran kapaklarınızın rengini korumak için ılık bez ile 2 haftada bir silmeyi alışkanlık haline getirin. Sirkeli su, çamaşır suyu veya kimyasal yerine kullanılabilir. Oldukça da koruyucu bir yapısı vardır sirkenin. Biz özellikle elma sirkesi tavsiye ediyoruz müşterilerimize.
membran mutfak dolapları
Membran kapaklarınızın rengini korumak için temizlik malzemesi olarak elma sirkesi kullanmaya gayret ediniz.
membran mutfak dolapları
Ahşap kaplama istiyorsanız membran yerine lake tercih edebilirsiniz.

2019 Membran Mutfak Modelleri

Membran mutfaklar 2019 yılında da oldukça revaçta olacak. Özellikle rustik ve country modellerde aranan eskitilmiş ahşap kaplamalarına sahip olması nedeniyle klasik tarz mutfaklarda da oldukça tercih edilen bir kapak modeli. Ahşap, ceviz, kayın, meşe tarzı kaplamalar, old wood kartelası o kadar kabarık ki; membran mutfak country mutfak modelleri ve rustik mutfak modelleri tasarımında lake mutfak dolaplarının liderliğini ele alacak gibi duruyor.

Gelin birkaç resimde membran mutfak dolapları ile yapılan rustik mutfaklara göz atalım.

Evet, rustik mutfaklar ve country mutfaklar eskitilmiş görünümüne membran mutfak dolapları ile kavuşuyor. Ama söylediğimiz gibi genellikle rustik mutfak modelleri membran mutfağı kapsıyor. Çünkü country modellerde lake mutfak dolaplarının yapısı daha çok uyum sağlıyor.

Modern Mutfaklarda da Membran Kapaklar Modası

Evet 2019 yılı ve devamına membran mutfak dolaplarının gerçekçi kaplamaları damga vuracak demiştik. Rustik modellerde özellikle ön plana çıkıyor. Fakat modern mutfaklar, minimalist tarzlarda membran kapak talep ediyor. Evet gerçekten bütün mutfak tarzlarına uyacak kaplaması var membran kapakların. Sade, kulpsuz, entegre kulplu, parlak, mat, ahşap bütün mutfak tarzlarında membran mutfak dolabı fırtınası esiyor.

Mdflam üzerine preslenen ve bant köşelerini dahi kaplayan, antibakteriyel bu kapak modeli, uzun yıllar dayanabilen yapısı ile modern mutfakların da gözdesi.

Homify Linkimiz

Soru ve Cevaplarla Membran Mutfak Dolabı


Membran mutfak dolapları fiyatları nedir?

Mdflam üzerine kaplanan membran kapaklarla yapılmış komple bir mutfağın fiyatı 1 metretül=850 tl‘dir. Basitçe şöyle hesaplayabiliriz: Alt üst 4 metrelik bir mutfağınız var ise 850×4 olarak hesaplamalısınız. Bu fiyata mutfak dolapları, kapakları, kulplar dahildir. Tezgah için ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır.

Mutfağınıza montajlayacağımız membran kapakların kalitesi nedir?

Kullandığımız bütün mutfak ahşapları ve aksesuarları birinci sınıftır. Membran kapaklarınız light olmayan; uzun süreli dayanan, ağırlığı ve densitesi yüksek mdflam’den imal edilir. Dış membran pvc kaplaması da aynı şekilde en yüksek kalite membran kaplamadır.

Membran mutfak dolabı montajımızın süreci nedir?

Membran mutfak dolapları montajını ekibimizle oldukça kısa sürede montajlıyoruz. Diyelim ki ölçü aldık ve fiyatta anlaştık. Hafta içi veya hafta sonu sizin istediğiniz gün sabahtan gelip membran mutfak dolabı montajı işlemimizi sadece bir gün içerisinde tamamlıyoruz. Bazı aksaklıklar araya girerse bu süreç iki güne çıkabilir. Ama mutlaka mutfağınızı ilk günden kullanılır vaziyete getiririz.

Membran mutfak dolabı ömrü ne kadar?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere evinize montajlayacağımız membran mutfak dolapları kalitesi komple birinci sınıf malzemelerle kotarılacağı için ömrü oldukça uzundur. Nemsiz, güneş ışığının yazları kavurmadığı bir mutfakta 20 seneye kadar dayanabilir membran mutfaklarınız.

Membran kapaklarımız nemden ve darbeden etkilenir mi?

Evet etkilenebilir! Oldukça dayanıklı olmasına rağmen sürekli maruz kalınan nem, güneş ve darbeler mutfak dolaplarınızı etkileyebilir. Fakat şunun güvencesini verebiliriz. Membran kapaklarınız ve mutfağınıza montajlayacağımız tüm malzemeler birinci sınıf olduğu için öyle kolay kolay ufak nemlenmeden, darbelerden zarar görmez. Çünkü membran kaplamalar oldukça kalın birinci sınıf membrandır.

Evinize kuracağımız membran mutfak dolabının garantisi var mıdır?

Belgeli garantisi yok! Yani mutfağınızın herhangi bir cezai işlem yaptırımına dayanabilecek garantisi yoktur. Fakat firmamız birinci sınıf membran kapaklar ve mutfak modülleri kullandığı için dolabınızda herhangi bir problem olmayacağını garanti edebiliriz. Yani birinci sınıf malzeme var fakat garanti belgesi yok.

Membran kapaklarınız mat mı yoksa parlak mıdır?

Parlak beyaz, mat beyaz ve skaladaki bütün renk pantoneleri mevcuttur. Aynı zamanda ahşap kaplamalar ve desenli kaplamalar da mevcuttur. İsteğe göre parlak, isteğe göre mat membran kapakları seçebilirsiniz.

Membran mutfak dolapları sipariş ederseniz size ücretsiz tasarım yapabilir miyiz?

Evet, bizim işimiz bu zaten. Bize membran mutfak siparişi verdiğiniz anda, sizin arzunuza göre ücretsiz birçok tasarım yapabiliriz. Sizde içlerinden en klas ve mutfağınıza en yakışanı seçersiniz.

MEMBRAN MUTFAK DOLABI KULLANICI YORUMLARI

Aşağıda yazacağımız yorumlar aslında membran mutfak dolapları müşterilerimizden talep ettiğimiz yorumlardır. İsimleri kodlayarak talep ettiğimiz yorumları aktarmak istiyoruz.


Z.Ö: Membran kapaklarımdan memnunum. Verdiğim paraya değdi.

Buse. T: Membran kapaklarla ahşap kaplama kullandım. Ahşap dokusu güzel. Fiyat olarak panellerin ahşap kaplamasını tercih etmek isterdim.

B.Ü.: Lake yerine country membran tercih ettik. Lakeden hiçbir farkı yok bence. Fiyat olarak lakeden çok daha uyguna geldi.

T.S.: Membran kapaklarda beyaz country tercihim vardı. 1 sene sonra sararmalar meydana geldi. Fakat sirkeli su ile geçmeyecek bir sararma değil. Sirkeli su ve ılık bezle temizleyerek sigaradan oluşan sararmayı silebilirsiniz.

D.S: Membran mutfak dolapları seçimimden ötürü memnunum. Gayet şık, tok ve gösterişliler. Bir problem yok.

Ş.T: Beyaz parlak membran kapaklarım gitgide sarardı. Beş sene içerisinde kapaklar sapsarı renge büründü, param çöpe gitti.

Y.S: Gayet memnunum, mutfağımı seviyorum.

A.G.: Hiçbir problemim yok. Mutfağımdan memnunum.

B.T.: Lake yerine tercih ettim ve hiçbir fark olmadığınız söylediler. Bence de fark yok.

M.Ü: Oldukça sağlam ve güçlü bir malzeme olduğuna inanıyorum. Eksi veya artı yönlerini belki seneler içinde anlayacağız. Fakat şu an için mutfağım oldukça görkemli duruyor.

T.M: Aradığım ağaç desenli kaplamayı membran mutfak dolaplarında buldum.

C.S: Lake kapaktan daha ucuz olduğu için tercih ettik ama keşke lake seçseydik.

Y.S: Ceviz kaplamasını sadece membran kapaklarda bulduk.