akrilik mutfak dolapları

Evlerimizde kullandığımız eşyalarımız modern zamanların tasarım anlayışına göre büyük değişikliklere uğradı. Estetik görünümü yanında daha kullanışlı bir hale getirilen tasarımları ile daha uzun ömürlü mobilyalar ortaya çıkmaya başladı. Çizilmez masalar, kabarmayan ahşap zeminler ile başlayan dayanlıklı ev eşyaları akrilik mutfak dolabı modelleri ile devam etti. Her geçen gün daha farklı modellerin daha farklı tasarımların çıktığı ev dekorasyonlarında en sevilen mutfak dolaplarının akrilik mutfak dolapları olduğunu söyleyebiliriz. Akrilik mutfak dolapları, mdf kaplama dolaplardır. Dolap kapağı zemine eklenen bir katman ile daha dayanlıklı hale getirilen dolaplar aynı zamanda çizilmezdir. En önemli özelliği çizilmez olması ve kir göstermez olması yani kolay temizlenir olmasıdır. Mutfakta yemek yaparken, yemek yerken ellerimiz kirlernir. Bir şekilde mutfak dolaplarını açmamız veya kapatmamız gerekir. Böyle olunca da bu dolap kapaklarına dokunmak zorunda kalırız. Özellikle kulpları ve bu kulpların etrafı aşırı derecede kolay bir şekilde kirlenir. Akrilik mutfak dolapları parlak zemin özellikleri ile kolayca temizlenir, hiç iz bırakmaz.

Akrilik mutfak dolabı modelleri temizlenirken bu zemine zarar vermeyecek maddeler kullanmak gerekir. Nasıl ki su geçirmez montları, su kaydırma özelliği olan pantolonları ayrıca yıkamamız ve özel kuru temizlemeye vermemiz gerekiyor aynı şekilde bu mutfak dolaplarını da özel bir şekilde temizlemek gerekiyor. Dolap kapağı özelliğini yitirmemesi için kesinlikle aşındırıcı özelliği olan temizleyeciler ile temizlenmemelidir. Yumuşak bezler veya sünger ile silinmelidir. Bu tarz parlak mutfak dolaplarını çizecek temizleme tellerini kullanmamalısınız. Çizilmez özelliği olan kapakları tahrip edici malzemeler ile temizlerseniz dolapların çizilmez özelliği kaybolur. Akrilik mutfak dolapları çizilmez özelliklerininin yanında parlak olmaları ile de bilinir ve sevilir. Her renkte parlak özellikteki dolapların bu parlak özelliklerini de korumak için temizleyici madde seçimine dikkat etmek gerekir.

Mutfaklarımız gün içinde en fazla vakit geçirdiğimiz yerdir. Mutfak dolabı modern bir görünüme sahip olmalı, mutfakta kullandığımız malzemelerimiz için yeterli depolama alanı sağlamalı,  kullanışlı olmalı, kolay kirlenmeyen ama çabuk temizlenebilen yapıda suya ve neme dayanıklı olmalıdır.

Mutfaklarımızdaki dolapları sevdiğimiz renklerden seçeriz. Çoğunlukla da mutfağın duvarları ile uyumlu olacak, mutfağımızı parlatıp aydınlatacak tonlardan seçeriz. Kırmızı gibi siyah gibi renk tonlarından fazla tercih etmeyiz çünkü bu renk tonları risklidir. Galerimizde akrilik mutfak dolaplarının hemen hemen her renk tonunda örneğini görebilirsiniz.

Bizim montajladığımız harika AKRİLİK mutfak videosunu izlemek için resime tıklayınız!
Bizim montajladığımız harika AKRİLİK mutfak videosunu izlemek için resime tıklayınız!

Yukarıdaki akrilik mutfak dolapları modelleri ve renkleri hakkında:

Resimlerini inceleyebileceğiniz akrilik mutfak modellerinin tümü Beşiktaş Mutfak tarafından en uygun fiyatlarla montajlanabilir. Ekstradan arzu edeceğiniz çimstone, granit tezgah, çelik, porselen kulplarla akrilik mutfağınız eşsiz bir oturma odasına dönüşebilir. Bize mail, telefon veya watsapp’tan ulaşıp ölçülerinizi belirtmeniz durumunda en kısa sürede ücretsiz bir keşif ekibi yolluyor ve size en uygun fiyatları çıkartıyoruz. Akrilik mutfak dolaplarınızı en kısa sürede birleştirip mutfağınıza montajlıyoruz.

0505 867 23 05 numarasından bize ulaşabilir veya [email protected] mail ile ölçülerinizi atabilirsiniz. Diğer projelerimizi incelemek için Homify profilimize göz atabilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolapları Hakkında Her Şey


Akrilik Kapaklar Gerçekten Çizilmez ve Su Geçirmez mi?

Evet bu bir efsane değil gerçek! Akrilik kapaklar gerçekten su geçirmez ve çizilmez özelliğe sahip. Bunu ise pvc kaplamasına borçlu. Aynı zamanda köşe bantları komple akrilik pvc ye bağlı olduğu için büyük avantaja sahip. Gelin aşağıda akrilik kapakların neden dayanıklı olduğunu açıklayan makaleyi okuyalım.

Akrilik Kapak Nedir?

akrilik mutfak dolapları1 mm kalınlığındaki akrilik paneller MDF ahşabın üzerine tutkal ile yapıştırılır ve kapak rengine göre köşelere hava, nem geçirmez bant atılır. MDF densitesi akrilik kapağın ağırlığını ve kalitesini belirler fakat birinci sınıf çizilmez akrilik levhalar, parlaklığı ve nem geçirmezlik özelliği ile akrilik mutfak dolaplarını oluştururlar. Akrilik kapaklar ayna etkisi verecek kadar parlak , aşınmaya ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır.

 

Akrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri:

 1. Yukarıda belirttiğimiz gibi; Akrilik kapaklar birinci sınıf ham ham mdf üzerine acyrlic pvc folyonun presslenmesiyle ortaya çıkar. Bu folyo ham mdf’yi çiziklerden ve kimyasallardan koruyan şık görünümlü 1mm’lik bir malzemedir.
 2. Akrilik mutfak dolapları nem ve buhara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu özellik onu son on yılın en popüler mutfak kapağı konumuna getirmiştir.
 3. Akrilik kapaklar parlaklık seviyesi ile minimalist, modern mutfak tanımını karşılayan bir mutfak dolabıdır.
akrilik mutfak dolapları
Akrilik mutfak dolaplarının parlaklık oranı oldukça yüksektir. Bu yüzden modern mutfak tasarımlarının vazgeçilmezidir.

Ülkemizde Akrilik Mutfak Dolapları Tercih Ediliyor mu?

Akrilik mutfak dolapları ülkemizde son yıllarda ev hanımlarının en çok tercih ettiği mutfak modellerindendir. Bunun nedeni Türk ev hanımlarının dayanıklı ve uzun ömürlü eşyalara oldukça değer vermesidir. Kültürümüzden gelen evladiyelik teriminin dayanıklı mutfak malzemeleri için de kullanıldığını belirtmeliyiz. Akrilik kapaklar çizilmez ve nem geçirmez panelleri sayesinde hammadesi olan MDF plakayı çok uzun yıllar kusursuzca muhafaza edebilir. Çizilmemesi ve kimyasallara, neme, buhara, güneş ışıklarına dayanıklı olması dayanıklılık konusunda üst düzey kriteleridir akrilik dolapların.

akrilik mutfak dolapları

Akrilik mutfaklar şık olduğu kadar dayanıklıdır da aynı zamanda.

Akrilik Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir?

Akrilik mutfak dolaplarını temizlemek oldukça kolaydır. Bunun nedeni zaten pürüzsüz bir pvc yüzeye sahip olması ve akrilik yapısından dolayı kir, toz tutmamasıdır. Fakat yinede akrilik mutfak dolaplarını temizleme metodlarından bahsedeceğiz.

 • Öncelikle akrilik kapaklarınızı sadece ılık bir su ve mikrofiber bez ile temizleyebileceğinizi bilmelisiniz. Aslında ılık su ve yumuşak mikrofiber bezler, bütün kapak modelleri için önerilir. Çünkü kimyasalların zamanla oluşturacağı aşınmalar her zaman mümkün bir sonuçtur.
 • Akrilik kapaklar kaygan yüzeye sahip olduğu için nemli bezin ardında bırakacağı nem dalgalarına karşı kurulama bezini hazır tutmalısınız. Bunun içinde birinci sınıf bir mikrofiber havlu tercih etmelisiniz.
 • Çamaşır suyu, veya diğer yağ çözücü kimyasallar ile temizlik yapılabilir. Fakat yarım litre ılık suya birkaç damla kimyasal temizleyici koymalısınız. Çünkü etkileri hemen görülmese de uzun zamanlardan sonra akrilik kapaklarda renk solması veya aşınma gözlemlenebilir.

akrilik mutfak dolapları

AKRİLİK MUTFAK DOLAPLARININ KAYGAN YÜZEYİ TEMİZLİĞİNİZİ OLDUKÇA KOLAYLAŞTIRIR

Akrilik Kapak Renkleri Nelerdir?

Açıkçası akrilik kapaklar lake kapaklar gibi sonsuz renk seçeneğine sahip değildir. Peki hangi renk seçenekleri var derseniz; anlaştığınız mutfak montajı firmasının çalıştığı üreticilerde olan kartela renkleri olduğunu söyleriz. Yani özel bir renk ısmarlama seçeneğiniz yoktur. Aslında bunun kötü bir yanı yok. Yine de ana renkler ve yüze yakın renkten arzu ettiğiniz renkleri bulmanız içten bile değil. Özel desenli akrilik kapaklar da mevcuttur fakat bu konuda yine mutfak montajcınızın beraber çalıştığı üreticilerin kartelalarına bağlı kalırsınız. Biz bu güne kadar çalıştığımız müşterilerden renk konusunda hiç bir hafıylanma işitmedik. Çünkü ana renkler ve geçerli diğer tonlar mutlaka kartela seçenekleri arasında bulunur.

akrilik mutfak dolapları
Akrilik kapakların parlak yapısı kırmızı ile mükemmel bir uyum gösterir

akrilik mutfak dolapları
Fakat renk seçiminde sınır yoktur

akrilik mutfak dolapları
Akrilik kapakları farklı renk ve kaplama çeşitleri ile kombin yapabilirsiniz

akrilik mutfak dolapları
Fakat en çok tercih edilen akrilik kapak rengi her zaman beyazdır

IŞIĞI YANSITARAK TASARIMA MÜKEMMELLİK KATAR AKRİLİK KAPAKLAR

Akrilik Mutfak Ağaç Kaplamaları Mevcut mu?

Hem parlak hemde kusursuz bir ağaç görünümünde! Meşe, gül, sedir… Evet parlak akrilik kapaklarda ağaç kaplamaları mevcuttur. Ve birçok tasarımcı ve kullanıcıya göre son yılların gerçek mutfak modasıdır. Modern parlak ve pürüzsüz doku ile doğal ağaç kaplamasının ortaklığı tasarımda mükemmel sonuçlar yaratıyor.

akrilik mutfak dolapları
Akrilik ağaç kaplamasına mükemmel bir örnek

Akrilik mi Yoksa Parlak High Gloss mu?

Açıkçası iki kapakta birbirine oldukça yakındır. İkisi de MDF üzerine tutkal ile preslenen parlak pvc kaplamadan meydana gelir. Fakat akrilik mutfaklar su geçirmez, çizilmez yapıdadır. Oysa birinci sınıf kaliteli bir high gloss mutfak dolabı da neredeyse bu özelliklere sahiptir. Membran veya lake kapaklarla; akrilik kapaklar arasındaki farklar kolaylıkla sayılabilir fakat high gloss kapakla birbirine oldukça yakın özellikleri vardır. Bu yüzden bir seçim aşamasındaysanız mutlaka montaj ustanızdan bilgi alınız.

akrilik mutfak dolapları
PVC kaplamaları farklı olsa da parlaklık ve yapı itibarı ile birbirine benzerler high gloss kapaklarla

Akrilik Mutfak Dolaplarıyla İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Akrilik kapaklarınız su geçirmez ve çizilmezdir. Ama mutfak montaj ustanıza akrilik kapakların kalitesini sorun. Birinci sınıf akrilik kapaklar ancak çizilmez ve dayanıklıdır. Eğer kendiniz bu konudan emin olmak isterseniz öncelikle herhangi bir kapağı kaldırın. Sizi hafiften zorlayacak kadar ağır olmalı. Birinci sınıf MDF üzerine akrilik pvc eklenip eklenmediğini böylece anlayabilirsiniz. Öte yandan kapak renginizin ve parlaklığının göze hoş gelecek kadar parlak ve canlı olması gerekir. Soluk renkleri aşina olmasanız bile hemen anlarsınız.
 2. Öte yandan birinci sınıf akrilik kapaklara sahip olsanız bile şunu unutmayın ki çizilmezlik ufak darbeler için geçerlidir. Yani şiddetli çarpma durumunda akrilik mutfak dolaplarınız zarar görebilir.
 3. Bir diğer husus kimyasal temizleyiciler. Domestos, cif gibi yoğun kireç çözücü ve çamaşır suyu katkılı temizleyiciler asla direkt dolabınıza temas etmemeli. Bir litre suya ancak bir-iki damlatarak kullanabilirsiniz. En güzel yöntem ise sık sık ılık, nemli mikro fiber bezlerle silmektir.
 4. Akrilik mutfak dolapları UV ışınlarına dayanıklı olsa bile önleminizi almalısınız. Güneş değil ahşabın, taşın bile rengini değiştirir. Bu yüzden mutfak kurulumlarınızda güneşli alanlardan kaçının veya jaluzi veya bir set ile mutfağınızı direk güneş ışığından uzak tutunuz.
 5. Akrilik mutfak dolaplarınızın alt grubunu membran ile tasarlamak isteyebilirsiniz. Veyahut laminat… Fakat eğer bunu ustanız talep ederse, mutlaka dolap kapaklarının MDF olarak tesis edilmesini mutfak ustanıza belirtmelisiniz. Ama elbette bütünün akrilik mutfak dolapları kapakları olması için ısrar edin. Sonuçta alt kapak grubunu farklı renkle kombine etme imkanınız mevcut.
akrilik mutfak dolapları
“AKRİLİK KAPAKLARINIZIN AĞIRLIĞINI TEST EDİN. RENKLERİNİN VE PARLAKLIĞININ SÖNÜK OLMASI DA İKİNCİ SINIF BİR ÜRETİCİDEN ISMARLANDIĞINA İŞARETTİR.

Akrilik Mutfak mı Lake Mutfak mı?

Lake mutfak dolapları tıpkı akrilik mutfak dolapları gibi son yılların en gözde mutfak gruplarıdır. İkisi de gözde olmasına rağmen aralarında seçim yapmak çok kolaydır. Çünkü ikisi de farklı tasarım grubu elementlerine dahildir. Akrilik kapaklar daha çok modern mutfaklar kategorisinde yer alırken, minimalist tasarımlar onun parlak ana renklerinden tasarlanırken lake kapaklar çoğunlukla rustik mutfak modelleri ve country mutfak modelleri tasarımında kullanılır. Yani lake mutfak dolapları eski tarz, klasik tarz mutfaklarda birinci sınıf tasarım elementidir.

Akrilik mutfak dolapları ise daha çok modern, minimalist, rezidans mutfağı olarak tercih edilir. Açık ve koyu renkleri, kulpsuz tasarımları ile sade modern mutfakların vazgeçilmezidir. Lake mutfak dolapları gibi sonsuz renk seçeneğine sahip değildir fakat akrilik kapakların ahşaptan, abstract desenlere kadar birçok kaplama kartelası mevcuttur.

akrilik mutfak dolapları
KLASİK TASARIMLAR GENELLİKLE LAKE MUTFAK DOLAPLARI İLE YAPILIR. VİNTAGE, COUNTRY MODELLERİN ANA MALZEMESİDİR LAKE.

akrilik mutfak dolapları
AKRİLİK MUTFAK DOLAPLARI İSE MODERN, MİNİMALİST MUTFAK TASARIMLARININ GÖZDESİDİR

Akrilik mutfak dolabı modellerinin ömrü ne kadardır?

Akrilik mutfak kapakları çizilmez akrilik pvc ile kaplıdır. Bu pvc’nin altında renk veya kaplama bulunur. Üst yüzeyde ise milimetrik olmasına rağmen oldukça güçlü bir jelatin yüzey bulunur. Tıpkı cep telefonlarının çizilmesini önleyen cam filmlere benzer bu kaplama. İşte bu kaplama akrilik yüzeyi örter ve parlaklığını artırır. Alt tabakada bulunan MDF yüzey çepeçevre bu pvc ile kaplandığı için nem ve suyu geçirmesi de olanaksız olur. İşte akrilik mutfak dolaplarının güçlü yüzeyinin tam olarak kaplaması budur. Bu kaplama neredeyse 20 yıllık bir ömre sahiptir. Tabi bu sürecin sonucunda çürümesi söz konusu değil. Kullanıcının mutfak dolaplarına ne kadar özen gösterdiğine bağlı olarak dolabın ömrü çok daha uzar. Gelin akrilik mutfak dolaplarının ömrünü nasıl uzatmanın mümkün olduğuna bakalım.

 1. Öncelikle kimyasal temizleyiciler kullanılmamalı. İlla kullanılacaksa bir litre suya bir kaç damla oranında olmalı.
 2. Temizliği suyu sıkılmış, mikro fiber bezle yapılmalı.
 3. Güneş alan cepheden konumlamaktan kaçınılmalı.
 4. Mutfak rafları da MDF olacağı için su geçirmezdir. Fakat yine de raf bezleri satın alarak nemden koruyabilirsiniz.
akrilik mutfak dolapları
Akrilik mutfak kapaklarınızın ömrünü uzatmak sizin elinizde. Bu şık görünümü senelerce koruyun!

Ustanızdan nasıl bir akrilik mutfak dolabı modeli istemelisiniz?

Ustanız sizin akrilik mutfak modelleri ile ilgili bilginiz olduğunu bilmeli. Böylece bilinçli bir kullanıcıya mutfak montajı yapacağını öngörerek hatalardan kaçınmalı. Peki bilinçli bir kullanıcı olmanız için akrilik mutfaklar hakkında neleri bilmeniz gerekiyor? Gelin bu bilgileri sırayla anlatalım.

 1. Mutfağınızın ahşabı mutlaka MDF olmalı. Ustanızdan iç raflarında MDF olması gerektiğinden emin olun.
 2. MDF testi yapmak isterseniz dolap kapaklarının ağırlığına bakmalısınız. Sunta akrilik kapaklarınız oldukça hafif olacaktır ve elinizle tıklattığınızda boş bir ses çıkaracaktır. Oysa MDF kapağın ağırlığını ve yoğunluğunu elinize aldığınız anda hissedersiniz. Ağır olur ve tıklattığınızda tok bir ses verir.
 3. Akrilik kapakların light MDF olmadığına emin olmalısınız. Bunu ustanıza belirtin. Light MDF ürünlerini istemediğinizi açıkça söyleyin.
 4. Akrilik dolaplarının parlaklığı ve rengi capcanlıdır. Eğer solgun renkli ve parlaklığından şüphe ettiğiniz bir kapak görürseniz bu kötüye işarettir. Parlak ve renkler capcanlı olmalı. Birinci sınıf akrilik kapaklar istediğinizi ustanıza belirtin.
 5. Üst dolap grubu ile alt dolap grubu farklı olmamalı. Renk seçiminizden dolayı elbette fark olabilir ama ustanızın alt dolap grubunda MDF kullandığından emin olun.
akrilik mutfak dolapları
Akrilik mutfak dolaplarınızın birinci sınıf malzeme olduğundan emin olun.

Akrilik Mutfak Kapaklarının Ömrü Ne Kadardır?

Evet sürekli akrilik mutfak dolapları hakkında dayanıklılık ile ilgili bilgiler verdik. Ama tam olarak ömrü ne kadar bu dolapların? Diyelim ki, akrilik mutfak dolabı yaptırdınız ve mutfağınız, dolaplarınız doğrudan uzun süreli güneş ışığı almıyor. Evdeki nem oranı oldukça normal ve dolaplarınızı kimyasal temizleyiciler yerine ılık su ve mikro fiber bezlerle temizliyorsunuz. O zaman akrilik kapaklarınızın ömrü 25 sene kadar cazibesini kaybetmeyecektir. PVC kaplı akrilik kaplaması zaten iç MDF ye nem iletmediği için ahşap yapısı çok uzun süre dayanacak ve dolabın bütünlüğü bozulmayacaktır. Dış pvc akrilik kaplama ise 25 sene sonunda renk cazibesini yavaş yavaş yitirmeye başlayacak ve solacaktır. Fakat 25 senenin çeyrek ömür olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

akrilik mutfak dolapları
Akrilik kapaklarınız cazibesini 25 sene boyunca koruyacaktır

Akrilik Mutfak Dolabı Fiyatları Nedir?

Akrilik kapaklar birinci sınıf MDF ve kaliteli akrilik kaplamalar ile mutfakların hakkını verebilir. Bunun için güvenilir bir mutfak hizmeti almalısınız. Çünkü piyasada light mdf ve ikinci sınıf akrilik panellerle ucuz işler yapılmaktadır. Fakat çizilmez denilen akrilik dolaplar kalitesinden ödün verdiğinde sizi kısa zamanda rezil edebilir. Biz Beşiktaş Mutfak olarak birinci sınıf akrilik paneller kullanarak montajladığımız akrilik dolapları oldukça cüzi ücretlere yapıyoruz. Bunun nedeni hizmet planlamamızdan kar ederek bunu müşteriye fiyat olarak yansıtmamızdır. Hemen mail veya telefon-watsapp ile fiyat almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşın.

Kendi kendinize akrilik mutfak fiyatınızı nasıl hesaplayabilirsiniz?

Bu oldukça kolaydır. Formülü şudur: Metretül=950 tl

Diyelim ki 3,5 metre bir mutfağınız var. Bunun için akrilik mutfak fiyatını hesaplamak istiyorsunuz. Öncelikle şunu belirtelim, hesabı metre üzerinden değil, metretül üzerinden yapmalısınız. Yani dolaplarınızı altlı üstlü hesaplayacaksınız. altlı üstlü 3,5 metre dolap, 3,5 metretül etmektedir.

O halde altlı üstlü 3,5 metretül uzunluğunda olan mutfağınızı (L ve diğer geometrik şekiller fiyatları etkilemez) 950₺ ile çarpmalısınız. Yani 3,5 x 950₺… Bu fiyata mutfak dolapları, kapaklar, kulplar ve diğer tüm aksesuarlar dahildir. Sadece tezgah ve evye hariç fiyattır. Tezgahınızı da ortalama 350-730 ₺ ile çarpabilirsiniz. İşte bu kadar basit mutfak fiyatınızı hesaplamak.

akrilik mutfak dolapları
Şık görünümü ve dayanıklılığına rağmen akrilik mutfak dolaplarının fiyatları diğer plakalar ile neredeyse aynıdır

Mutfak Hakkında Her Şey!

AKRİLİK KAPAKLARLA MUTFAK DEKORASYONU HAKKINDA FİKİRLER

Akrilik kapaklarla akrilik mutfak tasarlamak oldukça eğlencelidir. Çünkü bu parlak, pürüzsüz, dayanıklı paneller her renkte mükemmel sonuçlar verir. Sizin yapmanız gereken sadece ufak tasarım donelerini değerlendirerek akrilik mutfak dolapları seçiminizi bu detaylara göre yapmaktır.. Gelin resimli örneklerle bahsettiğimiz konuyu inceleyelim.

1- Akrilik kapakları kombin renklerle uygulayabilirsiniz

Mutfağınızı akrilik kapaklarla dekore ederken uygulayabileceğiniz ilk harika fikir kombin renklerle çalışmak olabilir. Alt ve üst grup dolapların aynı olmasına lüzum yok! İsterseniz karşıt renklerle, isterseniz benzer renklerle kapakları alt ve üst gruplarda farklı tamamlayabilirsiniz. Sitemizde veya google, pinterest gibi yayıncılarda birçok akrilik mutfak kombin imajları bulabilirsiniz.

2- Akrilik mutfaklarınızda yeşil ve mavi tonlarını cesurca kullanın

Akrilik mutfak dolapları dekorasyonu yaparken korkmamanız gereken bir durum var. Diğer ahşap modellerinde istenilen ambians performansını vermeyen bu iki harika renk, akrilik kapaklarda muhteşem sonuçlar verir. Yeşil ve mavinin koyudan açığa doğru bütün tonları parlak, pürüzsüz akrilik panelde oldukça çekici gözükmektedir. İşte bu yüzden beyaz dışına çıkmaktan asla korkmayın.

3- Akrilik kapaklarla minimalist modern mutfaklar inşa edin

Akrilik mutfak dolapları günümüzün modern, minimalist mutfak tasarımlarında kullanılan başat mutfak kapaklarındandır. Özellikle Avrupa ve Amerika’da modern-minimalist mutfak tasarımları son yıllarda beyaz akrilik panellerle tasarlanmakta. Sizde eğer modern bir mutfak tasarımı istiyorsanız önceliğiniz beyaz olmalı. Diğer akrilik renklerine geçmek isterseniz kulpsuz, entegre kulplu akrilik mutfak dolabı modelleri tercih edebilirsiniz.

4-Kırmızı akrilik mutfak dolapları muhteşem görünür

Evet kırmızı akrilik mutfak dolapları belki de kırmızının mutfaklara en çok yakıştığı paneldir. Parlak kırmızı akrilik paneller, birinci sınıf hırdavat, granit veya çimstone tezgahlar, entegre kulp veya çelik kulplarla birleştiğinde ortaya harika sonuçlar çıkar. Akrilik mutfak dolapları ile en uçuk renkler bile gösterişli olabilir. Mor akrilik mutfak dolapları modelleri bile oldukça şıktır.

Soru ve Cevaplarla Akrilik Mutfak Dolabı


Akrilik mutfak dolabı fiyatları nedir?

Birinci sınıf akrilik mutfak dolabı fiyatı metretül üzerinden hesaplanır. Beşiktaş mutfak size piyasadaki en kaliteli akrilik panelleri montajlar. Suntalam veya light mdf üzerinden aldığınız yüksek fiyatlarla rezil olmayın. Birinci sınıf mdflam ve gerçek çizilmez akrilik kapaklar üzerinden fiyatlandırma yaparız biz. Verdiğimiz fiyata mutfak dolapları, kapakları, kulplar dahildir. Sadece tezgah hariç fiyattır. Tezgah için yapılan fiyatlandırmada oldukça uygundur. Piyasa şartlarının çok altında birinci sınıf granit, ahşap masif, laminant, mermerit, çimstone tezgahları çözüm ortaklarımızı devreye sokarak mutfaklarınıza montajlıyoruz.

Akrilik mutfak dolabı montajı ne kadar sürer?

Akrilik mutfak dolaplarınızı siparişten kısa süre sonra ekibimizle oldukça kısa sürede evinize montajlıyoruz. Diyelim ki ölçü aldık ve fiyatta anlaştık. Hafta içi veya hafta sonu sizin istediğiniz gün sabahtan gelip akrilik mutfak montajı işlemimizi bir gün içerisinde tamamlıyoruz. Yani günün akşamında yeni mutfağınızı kullanabilirsiniz. Bu süreçte bizden talep edeceğiniz ekstra işleri yapacağız ve sizden bunun için ekstra ücret talep etmeyeceğiz.

Montajı komple tamamlıyor muyuz?

akrilik mutfak dolapları

Bu çok hassas bir konu aslında. Bazı duyumları sizde işitmişsinizdir. Mutfak montajı yarım kalanlar, parayı alıp işi tamamlamayan ustalar… Beşiktaş Mutfak’ta asla böyle şeyler olmaz. Tam 30 senedir de asla olmadı. Zaten websitemiz ve Beşiktaş’taki showroom merkezimiz ile meşru bir firmayız. Yani bizden hesap sormak oldukça kolay.

Kullandığımız akrilik kapakların kalitesi nedir?

Bizler birinci sınıf çizilmez ve su geçirmez akrilik kapaklar kullanıyoruz. Piyasada daha ucuz fiyatlara akrilik mutfak dolapları montajı yaptığını söyleyen ustaları mutlaka kalite konusunda sorgulayınız. 2. sınıf akrilik kapaklar oldukça sönük renklerde ve kısa ömürlüdür. Beşiktaş Mutfak olarak biz müşterilerimize kullanacağımız ürünlerin kaliteleri konusunda bilgilendirme yapıyoruz.

Akrilik kapakların ömrü ne kadar?

Beşiktaş Mutfak olarak bütün işlerimizde ekonomik ve birinci sınıf malzemeler kullandığımız için yaptığımız mutfakların ömrü oldukça uzundur. Akrilik mutfağınıza ömür biçmemizi isterseniz size şunu söyleyebiliriz; canlı renkler ve kusursuz bir görünümle on sene, on seneden sonrası pvc’nin doğası ve kullanımdan doğan yıpranma ile daha kararlı bir beş sene. Yani toplamda 15 senelik ömür biçiyoruz yaptığımız akrilik mutfak dolabı modelleri için.

Akrilik kapaklar gerçekten çizilmez ve su geçirmez mi?

Aslına bakarsanız kısmen. Çizilmez denmesinin sebebi pvc yapısının çift katlı ve oldukça dayanıklı, kaliteli olmasıdır. Yoksa anahtarınızı bastırarak sürttüğünüzde akrilik kapaklarınızın çizildiğini görüp hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Hava ve nem geçirmez yapısı da güçlü pcv kaplamasına bağlıdır akrilik kapakların. Fakat yine ıslak bez ile silinmesini asla tavsiye etmemekteyiz.

Akrilik mutfak dolabınızın garantisi var mıdır?

Belgeli garantisi yok! Yani mutfağınızın herhangi bir cezai işlem yaptırımına dayanabilecek garantisi yoktur. Fakat firmamız birinci sınıf akrilik kapaklar ve mutfak modülleri kullandığı için dolabınızda herhangi bir problem olmayacağını garanti edebiliriz. Yani birinci sınıf malzeme var fakat garanti belgesi yok.

Akrilik kapaklar yeterince parlak mıdır?

akrilik mutfak dolapları

Akrilik kapaklar high gloss mutfak kapakları kadar parlak değildir. Fakat tecrübelerimizle şunu söyleyebiliriz ki akrilik kapakların yüzeyi çok daha pürüzsüz ve kalitelidir. Özellikle minimalist beyaz akrilik mutfaklarda görsel olarak muhteşem seviyelere ulaşılmakta. Fakat high gloss kapaklarda biz o kaliteyi göremiyoruz.

Akrilik mutfak dolabı modelleri tasarlama konusunda size yardımcı olabilir miyiz?

akrilik mutfak dolaplarıBizim asıl işimiz size mutfak tasarlamak. Ve bunun için hiç bir ekstra ücret istemiyoruz. Öte yandan istediğiniz akrilik mutfak modeli veya rengini bize pinterest veya google’dan seçtiğiniz resimlerle tarif edebilirsiniz. Emin olun ki size aynı mutfağı tasarlayacağız.