High Gloss mu, Akrilik mi?

1
220

Parlak mutfak dolapları sektörün lokomotifi olmuş durumda. Özellikle son yıllarda ışıl ışıl parlayan high gloss ve akrilik mutfak dolapları tüketicinin bir hayli ilgisini çekiyor. Fiyat olarakta mat kapaklardan pek farklı olmayan parlak kapak modellerinin gözdesi olan iki kapak grubunu bu yazımızda inceleyeceğiz. Ve elbette en avantajlı olanını keşfedeceğiz.

High Gloss mu, Akrilik mi?

High gloss kapaklar adı üzerinde parlak kapak modelinde başat modeldir. Ama akrilik mutfak dolaplarının artı birçok avantajı vardır

Bant Köşeleri Avantajı

Mdflam üzerine preslenen parlak high gloss pvc kaplamaların köşeleri pvc bantla kapatılır. Yani bütüncül değildir. Akrilik mutfak kapakları ise bant köşeleri de dahil pvc kaplamasından ibarettir. Köşelerden nem çekme ve şişme problemleri akrilik kapaklarda daha az görülür.

Akrilik kapakların pvc’si bütün köşeleri de kapsar. Bu yüzden avantajlıdır.

Parlaklık Avantajı

Parlaklık ve ışığı yansıtma konusunda kimse high gloss mutfak dolaplarının eline su dökemez. Arzu edilen ışıl ışıl kapaklar en net high gloss kapaklarda elde edilebilir. Akrilik kapaklar parlak olmasına rağmen aradığınız ayna etkisini size veremeyebilir.

Bostancı’da yaptığımız bir akrilik mutfak modeli

Çizilmez ve Su Geçirmezlik Avantajı

Evet bu konu oldukça önemli. Türk insanın en önem verdiği konulardan biride dayanıklı ev eşyasıdır. Evladiyelik eşya terimini de biz ürettik zaten. Bu konuda yani dayanıklı mutfak dolapları konusunda akrilik mutfak dolaplarının eline su dökmek mümkün değil. Çünkü akrilik kapaklar çizilmez bir pvc yapısına sahiptir. Yukarıda bahsettiğimiz bant modeli yüzünden de su ve nem geçirmesi oldukça zordur.

Akrilik kapaklar çizilmez pvc ile kaplıdır. Su ve nem geçirmez.

Görsellik Avantajı

Yukarıda high gloss kapakların daha parlak ve ışıl ışıl olduğunu belirttik. Fakat tecrübelerimize dayanan önemli bir konuya açıklık getirmek istiyoruz: Akrilik kapaklar high gloss’a oranla daha pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Bu yüzden bize göre ev dekorasyonlarında görsellik olarak daha yetkin bir malzemedir.

Akrilik daha az parlak olabilir ama yüzeyi kusursuz biçimde pürüzsüzdür

Fiyat Avantajı

Metretül hesabına göre high gloss kapaklar akrilik kapaklardan daha ucuzdur. Arada uçurumlar yoktur ama 6 metrelik bir mutfakta high gloss kapaklar size oldukça fiyat avantajı sağlayabilir.

Kaplama ve Renk Avantajı

Bu konuda iki kapak modeli arasında kıyas yapılamaz. Ahşap kaplamalı parlak bir mutfak yaptırmak istiyorsanız ustanızın çalıştığı malzemeci ve ondan aldığı high gloss veya akrilik kartelaya sıkışıp kalırsınız. Fakat arzu ettiğiniz renk veya kaplamaya yakın modeller mutlaka her kartela da mevcuttur.

Parlak kapaklarda çalıştığınız ustanın elindeki kartelayı kullanmak zorunda kalırsınız

Biz avantajlar ve dezavantajlardan bahsettik. Artık en uygun mutfak modelleri sizin seçiminize kalmıştır. Fakat eğer ekonomik akrilik ve high gloss mutfaklar yaptırmak isterseniz mutlaka bizimle iletişime geçin. 0505 867 2305 numarasını arayarak veya Watsapp’tan mesaj atarak bizden birkaç dakika içinde fiyat alabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Merhaba! Ben akrilik mutfak dolabı yaptırmak istiyorum akrilik için pvc ve boyalı seçeneği var akrilik boyalı olanı yaptırsam çizilme olurma yüzey temizlemede nasıl bşr malzeme kullanmam gerekir bilgi verirmisiniz bi de akrilik boyalı parlak bir modelmidir akrilik pvc gibi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here