Lake Mutfakları Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

0
1362

Lake Mutfak Modelleri oldukça popülerdir. Bunun nedeni mutfak dolapları modelleri arasında ahşaba en yakın malzemeye sahip olmasıdır. Avrupa ve Amerika’da çoğunlukla en çok tercih edilen ahşap grubu olan lake mutfaklar özellikle country ve rustik mutfakların ayrılmaz bir parçasıdır. Şimdi gelin neden lake mutfak tercih edebileceğinizi inceleyelim.

NEDEN LAKE MUTFAK

Neden 1

neden lake mutfak
Ahşabın en doğal tonları lake kapaklarda görünür

Doğala en yakın mutfak dolabıdır

Mdflam üzerine yapılmış press boyadan başka bir yüzeyi yoktur. İnce, pürüzsüz, kaymak gibi olan bu yüzey cilalanmış gibi bir görünüme sahiptir. Modern parlak mutfakların aksine yansıtıcılığı yoktur. Dokunduğunuz zaman sentetik bir pvc hissinin olmaması, baktığınız zaman ahşabın kalitesinin göze çarpması onu doğal mutfak türlerinin lideri haline getiriyor.

Neden 2

Dayanıklıdır

Lake boyası öyle basit bir boya değildir. Ahşap yüzeyi hiç aralık vermeyecek biçimde kaplar bu press boya. Bu katman hafif çarpmalar nedeniyle çizilme, buhar nemi veya su teması ile ahşaba suyunu geçirmez. Güneş ışınları ve neme karşı dayanıklıdır. Çünkü yüzeyindeki boya aynı zamanda cila görevi görmektedir. Yani Lake mutfakların kolay eskimeyeceğini bilmelisiniz.

Neden 3

En şık mutfak dolabıdır

Parlak akrilik veya high gloss mutfaklar son dönemlerde çok moda. Fakat bir o kadar doğal, kırsal, mat, futuristik modelleri tercih edenler var. Membran ve lake mutfakların modası bu yüzden hiç tükenmeyecek. Hatta son yılların en gözde iki mutfak dekoru Country ve Rustik mutfak modelleri yüzde doksan lake mutfak dolapları ile dizayn edilir.

Neden 4

Uzun Ömürlüdür

Lake mutfak dolapları mdflam üzerine çekilen astar ve astar üzerine atılan pürüzsüz ahşap yani lake boyasıyla kaplıdır. Bu boya ve astar katmanı alt tabakada bulunan MDFlam’in içine nem almasını engeller ve lake mutfaklar uzun yıllar boyunca eskimez, kabarmaz.

lake kapaklar cazibesini uzun yıllar boyunca koruyabilir

Neden 5

Uzun Yenilenebilir

Evet, lake kapaklar tekrar lake boyasına girerek yenilebilir. Bu özellik başka hiçbir mutfak dolabında mevcut değildir. Bu yüzden lake kapakları eskiyen kullanıcılar veyahut renginden sıkılanlar kolayca lake kapaklarının rengini değiştirebilir.

Lake kapakların renk seçeneği de sınırsızdır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here