Lake mi Membran mı sorusu ile çok sık karşılaşıyoruz. Bu soruları cevaplamak için son yılların en gözde mutfak modellerini karşılaştırmaya devam ediyoruz. Mutfak yaptırmak isteyen müşterilerimizin sürekli Lake mutfak mı yoksa membran mutfak mı sorusu ile düşüncelere daldığını biliyoruz. Aslında şunu bilmeliyiz ki lake veya membran mutfaklarda satış ve tercih açısından bir fark yoktur. İkisinin de kendine göre özellikleri var fakat lake mutfaklar son yıllarda birçok yeni akımın başrol oyuncusu oldu. Özellikle Country ve Vintage tasarımların çoğu lake mutfak dolapları ile tasarlanır. Çünkü lake mutfakların ahşap dokusunu kaybetmeyen yapısı, eskiye dönük, kırsala dönük bir hava taşır. Ama membran mutfak dolapları da o kadar çok kapak çeşidine sahiptir ki; mutlaka hayallerinize karşılık verecek bir membran mutfak modeli mevcuttur.

Lake mi Membran mı; Kafanız Karışmasın!

Bizim montajladığımız lake mutfak dolapları

Membran mutfak dolapları çiçekli parlak desenlerden tutunda, gerçek ağaç kaplamalarına kadar neredeyse sınırsız bir kartelaya sahiptir. Lake mutfak dolapları ise sadece sınırsız renk kombinasyonuna sahiptir. Mesela yukarıda gördüğünüz mavi-yeşil tonlarındaki lake mutfak dolaplarındaki rengi elde etmek için biraz deneme yanılma ile pantone rengini kendimiz keşfettik. Yani renkleri elde etmek kolaydır. Fakat desen mümkün değildir. Bunun yerine country tasarımların vazgeçilmezi olan cnc ile tornalanmış motifler yapmak mümkündür lake mutfakta.

membran mı lake mi
Oldukça klas, yarı parlak bir membran kaplama

Evet Membran mutfak dolaplarının rekabette büyük artısı var. Çünkü bu modelde neredeyse sınırsız renk ve motif seçimi yapılabilir. Çiçekli bir dolap veya country tarzda tornalanmış sade bir kapak tasarımı… En uçuk renkler veya dalgalı vintage motifler… Hepsini membran dolaplarda uygulamak mümkündür. Çünkü kusursuz pvc kaplaması buna uygundur. Mdflam üzerine press ahşap boyası ile elde edilen, ahşabın tonlarına en yakın olan lake dolaplar ise renkler ve torna izleri dışında herhangi bir desene müsait değillerdir.

Fransız tarzı lake mutfak modeli

Bu söylediklerimizden membran mutfak dolaplarının dayanıklı olmadığı ve çabuk eskidiği anlaşılmasın. Çizilme konusunda da dayanıklıdır membran mutfaklar. Çünkü sonuçta mdflam üzerine güçlü bir pvc kaplaması ile elde edilir. Bu malzeme oldukça sağlamdır fakat köşeleri kapağa tutkallandığı için, dolap kapaklarınız için akrilik dolaplarda olduğu gibi farklı renk bantlarla süslemeniz mümkün değildir.

Lafın kısası, iki mutfak dolabı türünün de kendine has kuvvetli yanları var. Şu bir gerçek ki her ikisi ile de yapacağınız mutfak modeli kusursuz olacaktır. Eğer sizde akrilik veya membran mutfak yaptırmak isterseniz hemen bizi 0505 8672305 numarasından arayın veya [email protected] mailinden ölçülerinizi atıp hemen fiyat alın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here