Membran Mutfak Nedir?

0
1093

Membran Nedir?

Membran mutfak modülleri için hazırlanan, plastik bazlı bir pvc kaplamadır. Aslında plastik kelimesi yapaylık olarak algılanabilir fakat membran pvc’si çok çeşitli alaşımlardan oluşmuştur ve dünya sağlık örgütü tarafından onay alan nadir folyo teknolojilerindendir. Bu sebeple yapı sektöründe peynir ekmek gibi membran kaplama tüketilmektedir. İnsan sağlığına hiçbir zararı yoktur. Bu yüzden yapı sektöründe fazlaca kullanılır. Binaların temeline su geçirgenliğini önlemesi için membran takviyesi yapılır.

Membran Mutfak Nedir?

Mutfak dolapları konusunda da özellikle son yıllarda membran kaplamalara çok büyük bir ilgi var. Membran mutfak dolapları ülkemizde oldukça sipariş edilen bir mutfak modelidir. Bunun nedeni öncelikle fazlaca desen ve renk kartelasına sahip olmasıdır.

Membran mutfak kapakları mdflam yüzeyine, bant köşeleri dahil edilerek sıcak pres ile perçinlenen bir alaşıma sahiptir. Bu onu bir yönden kusursuz yapar. O da mutfak kapaklarında geçirgen alan bırakmamasıdır. Oysa bir high gloss kapakta bu özellik yoktur. Bant köşelerinden hava veya nem çekebilir.

Membran Mutfak Nedir?
Country tarz membran kapak örneği

Açıkçası membran kapaklar adeta mutfak piyasasının bukalemunu gibidir. Lake kapakların asaleti ve doğal ahşap hissi, high glos panellerin parlak yapısı… Aradığınız her özelliği membran kapaklarda bulabilirsiniz. Neredeyse sonsuz renk ve mutfak ustanızın kartelasında bulunan kaplamalara sahiptir. Aslında kaplama modelleri de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here