Mutfak Dolabı Nasıl Seçilir?

1
3837

Mutfak dolabı nasıl seçilir çok azımız biliriz. Bilmemiz için kısaca Evinize mutfak dolabı montajı yaptırmaya karar verdiniz. Fakat nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bu yazı tam size göre. Ekonomik ve kaliteli bir mutfağı seçerek en kolay yoldan evinize nasıl montajlanabileceğini bu yazıda anlatıyoruz. Mutfak dolabı modelinizi düşündüğünüz kadar zor değil! Akrilik mutfaklarhigh gloss mutfaklarmembran mutfaklarlake mutfaklar hakkında birkaç bilgi sahibi olduktan sonra kolaylıkla hangi mutfağı istediğinize karar verebileceksiniz.

Klasik Ekonomik Mutfak Dolabı

Bu mutfak, mutfak ustanıza “en ucuz” mutfağı istiyorum diyerek elde edeceğiniz mutfak dolabıdır. Genellikle sunta mutfak diye anılır. Bunun nedeni elbette en ucuz ve en çok kullanılan ev mobilya ahşabı olan suntalam kullanılmasıdır. Sunta mutfaklar en hızlı montajlanan ve aksesuarları ile birlikte en verimsiz malzemeden elde edilen mutfak modelidir. Görünüşü, kaplaması, tezgahı, aksesuarları uzun süreli dayanmaz. Basit ve  kolay eskir. Su geçirme ve şişme ihtimali yüksektir. Ucuz membran bu gruba girmektedir. Ama genel olarak Membran mutfakları bu gruba dahil değildir. Membran mutfak dediğinizde mdflam membran mutfak olarak bilinendir. Ve ekonomik sunta mutfaktan daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

Mutfak Dolabı Nasıl Seçilir?
Aslında ekonomik mutfaklar çokta ucuz değildir. Biraz fazladan ücretle çok daha iyi ve uzun ömürlü mutfakların sahibi olabilirsiniz. Bizlerde Beşiktaş Mutfak olarak aşağıda bulunan mutfak modellerini öneriyoruz.

Lake Mutfak Dolapları

Son yıllarda en popüler mutfak dolabı modellerinden biri olmuştur. Bunun nedeni doğallığı ve ahşaba yakın tonların üzerinde şık görünmesidir. Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen mutfak tasarımı olan country mutfak ve rustik mutfakların çoğunun lake mutfaklar ile tasarlandığını unutmamak gerek. Yani bunun anlamı, doğal olan tasarımlarda tercih edilen ilk mutfak dolabı modeli Lake mutfak dolaplarıdır. Kaplama seçeneği yoktur fakat renk seçenekleri aslında sonsuzdur. Yakalamak istediğiniz rengi söyleyin yeter. Lafın kısası, doğallık arayanlar için lake mutfak modelleri kusursuz bir seçimdir.

Akrilik Mutfak Dolabı

Akrilik mutfak dolapları mdf lam üzerine yapılan özel kaplaması sayesinde su geçirmezdir. Aynı zamanda özel pvc kaplaması sayesinde de çizilmeye karşı dayanıklıdır. Türk ev hanımlarının bir numaralı gözdesidir aslında. Ülkemizde ki anlayış hem şık hemde dayanıklı mutfak dolaplarına yönlendiriyor kullanıcıları. Kimyasal temizleyiciler, güneş ışığı ve daha birçok olumsuz etkene karşı dayanıklı malzemeye sahip akrilik mutfak dolapları, fiyatıyla da can yakmıyor.

High Gloss Mutfak Dolabı

Akrilik mutfak dolapları ile birçok açıdan benzerlik göstermektedir. Parlaklık, kaplama ve dayanıklılık…  High gloss mutfak dolaplarının en iyi yanı ahşaptan, uçuk renklere birçok kaplamaya sahip olmasıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere oldukça parlak bir yüzeyi vardır. Bu parlaklık tasarımsal avantajları sebebiyle birçok insanın bu mutfak dolabı modelini seçmesine neden olmaktadır. Açıkçası biz Beşiktaş Mutfak olarak en çok akrilik ve high gloss mutfak modellerinin montajını yapmaktayız. Tasarım, görünüm, kolay temizlenme, dayanıklılık bu tarz mutfakların en önemli özellikleridir. Fiyat olarak ortalamanın üzerinde değildir. Fakat modern çelik veya porselen kulplar veyahut pahalı tezgah ve aksesuarlar ile ancak size pahalıya mal olabilir.

Membran Mutfak Dolapları

Membran mutfakların tercih edilmesinin en önemli sebebi sınırsız zevkte, sınırsız kaplamaya sahip olmasıdır. Membran mutfaklar fiyat kalite performansı açısından açık ara öndedir. Çünkü hem istediğiniz tasarımı yapabilir hemde birinci sınıf mutfak dolaplarına sahip olabilirsiniz. Yaygınlığı sebebiylede kalitesine rağmen fiyatları ortalama civardadır.

Eğer yukarıda saydığımız mutfak dolaplarından birini yaptırmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kalite olarak birinci sınıf malzemeleri kullanmamıza rağmen en uygun fiyat garantisi ile mutfaklarınızı montajlayacağımızdan şüpheniz olmasın. İsterseniz numaramız 05058572305 ‘ten isterseniz [email protected] mail adresimizden bizimle iletişime geçebilir, hemen fiyat alabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here