Akrilik Mutfakları Tercih Etmeniz İçin 5 Neden

0
2391

Akrilik mutfaklar son yıllarda en çok tercih edilen mutfak dolabı modelleri olarak göze çarpıyor. Bunun birçok nedeni var. İşte bu nedenleri aşağıda size 5 madde de sıralamaya çalıştık.

Neden 1

Su geçirmezdir

Evet bu bir efsane değil! Akrilik mutfak dolapları mdf lam üzerine yapılan özel kaplaması sayesinde su geçirmezdir. Fakat şunu unutmayın ki aslında hiçbir ahşap malzemesinin suyla arası yoktur. Sürekli suya maruz kalmak mikro zerreciklerden bile sızmaya neden olabilir. Bu sebeple su geçirmezlik özelliğini fazla zorlamamanız gerekmekte.

Neden 2

Uv ışınlarına karşı dayanıklıdır

Güneş ışınlarının yıpratıcı gücünü hepimiz biliriz. Yaz güneşine birkaç gün maruz kalan çamaşırların renklerinin bile hızla solduğuna şahit olmuşuzdur. Mutfak dolaplarınızda çok uzun süreli güneş ışığına maruz bırakıldığında yavaş yavaş canlı renklerini kaybeder. Fakat akrilik mutfak dolaplarının yüksek yansıtıcı özelliği UV ışınlarını geri yansıtır.

Neden 3

Parlak yüzeyleri mutfaklarınızı olduğundan şık gösterir

High Gloss mutfak dolapları kadar parlamasa da akrilik mutfak dolapları da yüksek oranda parlaktır. Bu sebeple mutfaklarınızdaki ışığı içeri geri yansıtarak daha huzurlu ve daha yüksek enerjili alanlar yaratmada üstlerine yoktur.

Fakat renk seçiminde sınır yoktur.

Neden 4

Kimyasal temizlik maddelerine karşı dayanıklıdır

Son yıllarda daha hızlı temizlik için ev hanımlarına gerçekten oldukça güçlü temizlik maddeleri lüks markalar tarafından pazarlanmaktadır. Bu kimyasallar temizlerken aynı zamanda sürekli maruz kalmada soyma ve soldurma işlemine neden olacaktır. Akrilik mutfak dolaplarının yüksek dayanıklı malzemesi bu kimyasallara oldukça dayanıklıdır.

Neden 5

Çizilmez bir yapısı vardır

Evet, akrilik mutfakların tercih edilmesinin en birinci nedeni çizilmeye karşı dayanıklı olmasıdır. Fakat uyarıda bulunmalıyız ki; bu çizilmezliğin bir sınırı vardır. Evet ufak çizikler akrilik mutfak dolaplarından silme işlemiyle silinebilir. Ama dikkatli olmalısınız ki sert çizikler öyle ıslak bezle silerek yok olamaz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here